Tuneliuose po garsiausia Mosulo šventykla „Islamo valstybė“ slėpė vertybes (0)

9419
REUTERS
2017 m. kovo 15 d. 09:34
Po Mosule esančia Jonos šventykla „Islamo valstybės“ teroristai atliko plataus masto kasinėjimus. Tokie jų veiksmai leidžia daryti išvadą, kad jie stengėsi išsaugoti vertingus daiktus, kad galėtų juos vėliau parduoti ir pasipelnyti.

Šventyklą teroristai užėmė, kai prieš tris metus šturmavo šį Irako šiaurinėje dalyje esantį Irako miestą. Jie be gailesčio griovė ir lygino su žeme lankytinas istorines vietas, daužė statulas ir skulptūras, argumentuodami, kad visas šis kultūrinis paveldas stabmeldiškas.

Pranašo Jonos mečetė buvo susprogdinta 2014 metų liepą, sausį ją perėmė JAV remiamos Irako pajėgos. Apžiūrėję šiai ypatingai vietai padarytą žalą, ekspertai išsiaiškino, kad po šventykla teroristai iškasė tikrą tunelių tinklą, vedantį po VII amžiaus asirų rūmais.

Tai, kaip kruopščiai teroristai kasė tunelius, leidžia daryti išvadą, kad „Islamo valstybė“ norėjo bet tokia kaina išsaugoti vertybes, teigia Ninevijos kultūrinio paveldo departamento archeologas Musabas Mohammedas Jassimas.

Architektas atkreipia dėmesį, kad kasinėjimai vyko pagal kruopštų planą ir puikiai pažįstant rūmus.

Šios savaitės pradžioje Irako pajėgos parėmė teroristų nusiaubtą pagrindinį Mosulo muziejų, kur „Islamo valstybė“ nufilmavo neįkainojamų statulų naikinimą.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai