Tūkstantmetį skaičiuojanti Paryžiaus kalykla pirmą kartą parodė savo turtus (0)

15183
REUTERS
2017 m. rugsėjo 30 d. 18:26
Per daugiau nei tūkstantį metų skaičiuojančią istoriją ši Prancūzijos sostinėje veikianti kalykla nukaldino neįvaizduojamą kiekį monetų, tačiau smalsuoliams duris atvėrė pirmą kartą.

Pramoninė apyvartoje esančių monetų gamyba jau prieš kurį laiką iš šios kalyklos perkelta į gamyklą, esančią Prancūzijos pietvakariuose, tačiau kolekcines monetas ir medalionus vis dar kaldina Senos pakrantėje veikiančios istorinės kalyklos meistrai, kurių čia šiuo metu dirba 150.

Dabar visuomenė galės savo akimis išvysti, kaip vyksta šis darbas. Duris atvėrė naujas muziejus, kuriame galima ne tik susipažinti su kalyklos darbo specifika, bet ir apžiūrėti įspūdingą ekspoziciją, kurioje ne tik didžiulė monetų kolekcija, bet ir kiti įdomūs eksponatai.

Ši kalykla dokumentuose įvardijama kaip seniausia Paryžiuje vis dar veikianti gamykla: čia monetos liejamos net nuo 864 metų. Pats seniausias kolekcijos eksponatas – moneta, siekianti karaliaus Krezo, garsėjusio didžiuliais turtais, laikus. Lankytojus jau dabar domina ne tik ekspozicija, bet ir unikali galimybė žvilgterėti į monetų gamybos cecho virtuvę – tai galima padaryti specialiose stebėtojų platformose.

Paryžiaus kalykla savo muziejuje eksponuoja ne tik monetas, bet ir vertybes, atgabentas iš nugalėtų Prancūzijos imperijos teritorijų pietryčių Azijoje ir lobius, iškeltus iš jūrų dugno.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai