Trumpas Lenkijos prezidentui Dudai pademonstravo naikintuvą F-35 (1)

4653
REUTERS
2019 m. birželio 13 d. 13:52
Paskraidinti Lenkijos prezidentą Andrzejų Dudą JAV pagamintu naikintuvu F-35 nebūtų buvęs labai praktiškas sprendimas, tad prezidentas Donaldas Trumpas pasirinko kitą galimą variantą: su A. Duda stebėjo, kaip vienas iš brangiųjų orlaivių skrenda virš Baltųjų rūmų.

Kadangi A. Dudos vyriausybė pirks šių naikintuvų, D. Trumpas trečiadienį pasikvietė A. Dudą ir jų abiejų žmonas stebėti, kaip naikintuvas F-35 skrenda virš Baltųjų rūmų, prazvimbia virš Washingtono paminklo, o tuomet sugrįžta į Pietinę pievą antram skrydžiui.

Orlaivio riaumojimas aidėjo beveik visame Vašingtono centre ir stebino praeivius, pakeliančius akis aukštyn, kad išvystų retą skrydį vietovėje, kurioje po 2001-ųjų rugsėjo 11-osios teroristinio išpuolio orlaivių skrydžiai ribojami.

Prezidentas nurodė, kad Lenkija taip pat pirks iš JAV daugiau kaip 30 modernių naikintuvų F-35.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį paskelbė, kad šalis nusiųs 1 000 papildomų karių į Lenkiją, bei perspėjo Vokietiją, kad daro save Maskvos „įkaite“, nes pernelyg kliaujasi rusiškais energetikos ištekliais.

Daugiau detalių apie Jungtinių Valstijų planus plėsti savo karinį kontingentą nėra, tačiau apie nuolatinę JAV bazę, kurios Lenkija jau seniai tikėjosi, nekalbama.
Su NATO pajėgomis Lenkijoje šiuo metu tarnauja apie 5 tūkst. JAV karių rotaciniu principu.

Bendroje spaudos konferencijoje su Vašingtone viešinčiu Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda) D. Trumpas pareiškė, kad ketinama į šalį išsiųsti 1 000 papildomų karių.

D. Trumpas nurodė, kad tie kariai į Lenkiją bus perkelti iš Vokietijos. Be to, jis pridūrė, kad Lenkija stato kompleksą kariams apgyvendinti.

Jis taip pat sumenkino JAV sąjungininkės Lenkijos viltis sulaukti nuolatinės Jungtinių Valstijų karinės bazės; toks žingsnis supykdytų Kremlių ir beveik neabejotinai išprovokuotų jo atsaką.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pasveikino JAV pareiškimą dėl savo planų plėsti karinį kontingentą Lenkijoje ir parašė socialiniame tinkle „Twitter“, kad tai rodo „stiprų JAV įsipareigojimą Europos saugumui bei transatlantinių ryšių tvirtumui“.

Naujausi

DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena

426