Trumpas išskrido iš Andrewso oro pajėgų bazės skambant Franko Sinatros dainai „My Way“ (12)

67519
REUTERS
2021 m. sausio 20 d. 21:56
JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį išskrido iš Andrewso oro pajėgų bazės netoli Vašingtono, likus trims valandoms iki jo įpėdinio Joe Bideno inauguracijos.
Norėdamas pasimėgauti paskutinėmis buvimo prezidentu akimirkomis jis surengė trumpą atsisveikinimo ceremoniją prieš paskutinį skrydį prezidento lėktuvu į Palm Bičą.

Atvykęs į Andrewso karinę bazę, kur buvo sukviesti jo rėmėjai, D. Trumpas pakvietė pirmosios JAV ponios pareigas paliekančią sutuoktinę Melianią Trump tarti keletą žodžių, o tada ėmėsi vardinti savo administracijos pasiekimus, tarp kurių – JAV kosmoso pajėgų įkūrimas, mažesni mokesčiai ir, ką jis kartoja nuolat, stipriausia Amerikos ekonomika šalies istorijoje. „Viskas labai sudėtinga, būkite atsargūs“, – sakė postą paliekantis prezidentas ir pareiškė, kad „neįtikėtini skaičiai“, kurie pasimatys jau prie J. Bideno administracijos, visgi yra jo nuopelnas. Tai, kad vakcina nuo naujojo koronaviruso buvo sukurta vos per devynis mėnesius, anot D. Trumpo prilygsta „medicinos stebuklui“, nors tiesa ta, kad Jungtinės Valstijos nėra vienintelė pasaulio valstybė, prisidėjusi prie tokio spartaus skiepų atsiradimo. D. Trumpo teigimu, jo administracija „darbe atidavė viską“ ir tikrai savęs nekaltins, esą, galėjo dirbti dar sunkiau. Savo kreipimosi pabaigoje netrukus buvusiu prezidentu tapsiantis D. Trumpas pareiškė: „Jūs nuostabūs žmonės, ir ši šalis labai puiki, puikiausia, tad buvo didžiulė garbė ir privilegija būti JAV prezidentu. Minia jam dėkojo „Ačiū, Donaldai Trumpai“. Naujai administracijai D. Trumpas „palinkėjo didžiulės sėkmės“, tačiau pridūrė, kad „tam tikra forma jis tikrai sugrįš“. Prieš lipdamas į lėktuvą, savo rėmėjams D. Trumpas pareiškė, kad tai buvo „neįtikėtini“ ketveri metai, padėkojo savo šeimai. Tuo metu jo dukra Tiffany nesulaikė ašarų. Jis pridūrė, kad „padarė viską, ką galėjo“ ir „kad buvo didžiulė garbė ir privilegija būti jūsų prezidentu“.

Bazėje įvyko kariškių organizuojama trumpa išlydėjimo ceremonija. Keturios patrankos atliko 21 šūvio saliutą.

Lėktuvas iš karinio aerodromo pakilo skambant Franko Sinatros dainai „My Way“ („Mano kelias“). Kartu su prezidentu išskrido jo žmona Melania.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai