Toronte užpuolikas pašovė 14 žmonių, dvi aukos mirė (0)

2023
2018 m. liepos 23 d. 16:12
Kanados didžiausiame Toronto mieste sekmadienį vakare užpuolikas pašovė 14 žmonių, įskaitant mažą mergaitę, ir dvi iš šių aukų mirė, pranešė policija.

Kanados žiniasklaidos paskelbtame vaizdo įraše matyti tamsiai apsirengęs vyras, ėjęs šaligatviu Toronto centre esančiame vadinamajame Graikų kvartale. Jis pasisuko, nutaikė pistoletą ir pradėjo šaudyti.

„2018 metų liepos 22 dieną apie 22 val. Danforto aveniu ėjęs vyras kelis kartus paleido šūvių į grupes žmonių. Į keletą žmonių buvo pataikyta. Du civiliai sužeisti mirtinai“, – sakoma Ontarijo provincijos specialiųjų tyrimų skyriaus pranešime.

Šis padalinys, tiriantis policijos ginklo panaudojimo atvejus, nurodė, kad pareigūnai rado šį vyrą viename skersgatvyje, kur įvyko susišaudymas.

„Vyras pabėgo iš tos vietos ir buvo rastas negyvas Danforto aveniu“, – sakoma pranešime.

Toronto policijos viršininkas Markas Saundersas anksčiau sakė, kad viena aukų yra jauna moteris ir kad vienos mergaitės būklė yra kritinė. Pasak jo, sužeistųjų buvo 13.

Policija neatskleidė 29 metų įtariamojo vardo ir neįvardijo galimų išpuolio restoranų ir kavinių rajone motyvų.

Po iškvietimo apie 22 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku pareigūnai, tarp kurių buvo ginkluotų šautuvais, uždarė Graikų kvartalo pagrindinę Danforto gatvę.

Įvykio liudininkai sakė girdėję apie 20 šūvių.

„Buvo daug šūvių. Pašaudydavo, nurimdavo, tuomet išgirdome daugiau šūvių, po to vėl pauzė ir vėl šaudė“, – laikraštis „The Globe and Mail“ citavo tuo metu pasivaikščioti išėjusį John Tullochą.

„Iš viso buvo apie 20–30 šūvių. Jų buvo daug. Mes tiesiog pabėgome“, – pridūrė jis.

Panika gatvėje

Jody Steinhauer sakė televizijai „CBC News“ išgirdusi 10–15 į petardų sprogimus panašių šūvių, būdama su šeima viename to rajono restorane.

Moteris sakė, kad jai buvo liepta bėgti į restorano galą.

„Pradėjom girdėti, kaip žmonės priekyje klykia“, – transliuotojui sakė J. Steinhauer.

Ontarijo provincijos naujasis ministras pirmininkas Dougas Fordas pasmerkė „šiurpų ginkluoto smurto aktą“ ir sakė, kad širdimi esąs su aukomis.

Masinės šaudynės didžiausiame Kanados mieste yra retas dalykas, ypač palyginus su JAV, kur šaunamųjų ginklų kontrolė daug liberalesnė.

Vis dėlto Toronto meras Johnas Tory sakė, kad sekmadienio vakaro išpuolis yra įrodymas, kad mieste esama problemų dėl ginklų.

„Ginklai pernelyg lengvai prieinami per didelei žmonių grupei“, – sakė jis.

Praėjusį savaitgalį Toronto policija kaip tik pasiuntė budėti papildomas dešimtis pareigūnų, nes pastaruoju metu mieste suintensyvėjo smurtas panaudojant šaunamuosius ginklus.

Vis dėlto J. Tory perspėjo, kad naujausio incidento detalės tebėra neaiškios, ir ragino žmones likti ramius.

„Turime išsiaiškinti, kas atsitiko. Šito nežinome“, – teigė jis.

Policija paragino liudininkus pateikti turimą filmuotą medžiagą ar liudijimus.

Prieš kelis mėnesius Toronte mikroautobusas ant šaligatvio traiškė pėsčiuosius – žuvo 10 ir buvo sužeista dar 14 žmonių. Pareigūnai vairuotojo Aleko Minassiano motyvų nepaskelbė, bet sakė, kad jį suėmė ir kad jis prieš išpuolį socialiniuose tinkluose paskelbė žinutę, kurioje paminėjo vieną mizoginistinę interneto bendruomenę.

Kokia kitų sužeistųjų būklė, kol kas neaišku, sakė policijos atstovas Markas Pugashas. Pasak jo, dar per anksti pasakyti, ar išpuolis buvo teroro aktas.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad po išpuolio miesto centre, vadinamajame Graikų kvartale, įtariamasis nukreipė ginklą į save.
Televizija „Global News“ citavo šaltinį policijoje, sakiusį, kad įtariamasis tikriausiai pradėjo šaudyti į policininkus, o paskui nusišovė pats.

Praėjusį savaitgalį Toronto policija budėti pasiuntė papildomas dešimtis pareigūnų, nes pastaruoju metu mieste suintensyvėjo smurtas panaudojant šaunamuosius ginklus.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai