Theresos May tonas griežtėja: atėjo metas apsispręsti (0)

16933
REUTERS
2019 m. kovo 21 d. 14:42
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May trečiadienio vakarą savo skelbtame pranešime kritikavo parlamentą, kuris, jos žodžiais, „užsiima politiniais žaidimais“. Ji taip pat sakė, kad yra žmonių pusėje, todėl „keliamas chaosas yra nepateisinamas“.

„Žinau, kad to jums jau gana“, - griežtu tonu trečiadienio vakarą į žmones ir žurnalistus kreipėsi Theresa May. „Norėčiau, kad šis „Brexit“ etapas kuo greičiau baigtųsi. Pagaliau atėjo laikas Parlamentui nuspręsti. Taigi šiandien parašiau Donaldui Tuskui laišką, prašydama atidėjimo iki birželio 30 dienos“, - sakė Th. May.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį pareiškė, kad ES lyderiai galėtų pritarti neilgam „Brexit“ atidėjimui, jei Didžiosios Britanijos parlamentarai galiausiai patvirtintų jau dukart atmestą „skyrybų sutartį“.

D. Tuskas kalbėjo nuo pakylos Europos Vadovų Taryboje prieš ketvirtadienį prasidėsiantį viršūnių susitikimą, per kurį Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May prašys kitų ES lyderių suteikti jai daugiau laiko įtikinti savo įstatymų leidėjus paremti „skyrybų sutartį“.

Jis leido suprasti, kad per šią savaitę vyksiantį vadovų susitikimą nebus įmanoma priimti jokio sprendimo dėl „Brexit“ atidėjimo, nes Th. May tektų sugrįžti į Londoną ir pamėginti prastumti sutartį parlamente.

Vis dėlto D. Tuskas ištiesė alyvos šakelę: per susitikimą, pasak jo, gali būti patenkintas Britanijos prašymas, kad ES lyderiai pritartų praėjusią savaitę Strasbūre paskelbtoms teisinėms garantijoms dėl išstojimo sąlygų ir taip paruošti dirvą dar vienam balsavimui Bendruomenių Rūmuose.

Dėl „Brexit“ atidėjimo iki birželio 30 dienos kils „rimtų teisinių ir politinių grėsmių“, trečiadienį įspėjo Europos Komisija vidaus naudojimui skirtame rašte, parengtame Europos Sąjungos viršūnių susitikimo išvakarėse. Jungtinė Karalystė paprašė iki birželio 30 dienos atidėti šalies išstojimą iš bloko. Tačiau Europos Komisija ragina lyderius atidėti „Brexit“ trumpesniam laikui – iki gegužės 23 dienos, arba gerokai ilgesniam laikotarpiui – „bent iki 2019 metų pabaigos“.

Europos Vadovų Taryba patvirtino gavusi laišką iš Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovės Theresos May su prašymu atidėti „Brexit“.

Ketvirtadienį ir penktadienį Briuselyje vyksiančiame viršūnių susitikime likusių 27 Bendrijos šalių lyderiai spręs dėl galimo atidėjimo. Gegužės 23-26 dienomis vyks rinkimai į Europos Parlamentą. Europos Komisija yra sakiusi, kad jei „Brexit“ bus atidėtas ilgesniam laikui, Jungtinei Karalystei teks rengti rinkimus.

Rekomenduojame

Naujausi