Temperatūrų kreivė primins linksmuosius kalnelius: artėja orų permainos (0)

30647
2018 m. rugpjūčio 10 d. 17:52
Ištvėrę stichinę kaitrą jau šeštadienį galėsime lengviau atsikvėpti, tačiau kitą savaitę vėl ateis karščiai. Taip ir mainysis orai – tai bus karščiau, tai kiek vėsiau, tačiau stipraus atvėsimo iki rugsėjo nežadama.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Tyrimų ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė per laidą DELFI DIENA pasakojo, kad jau yra fiksuojamas stichinis meteorologinis reiškinys, kuris yra vadinamas kaitra. Ji konstatuojama, kai tris dienas iš eilės laikosi aukštesnė nei 30 laipsnių temperatūra. Būtent šiandien yra trečioji tokia diena.

Pasak sinoptikės, ketvirtadienį dalyje meteorologinių stočių buvo sumušti tos dienos rekordai. Aukščiausia temperatūra buvo Tauragėje – 33,3 laipsnio.

„Bet tai nėra rugpjūčio mėnesio rekordas. Rekordas buvo 2015 m. rugpjūčio 8 d. Birštone – 37,4 laipsnio. Zarasuose 1994 m. liepos 30 d. buvo užfiksuotas vasaros temperatūros rekordas – 37,5 laipsnio“, – pasakojo I. Marcinonienė.

Mūsų kraštams nebūdingai karštos yra ir naktys. Temperatūra laikosi apie 20 laipsnių. Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos atstovės, toks oras yra būdingas pietiniams regionams. Šiuo metu oras yra atkeliavęs iš Šiaurės Afrikos.

„Nuo liepos vidurio vidutinė paros temperatūra viršija 20 laipsnių. Buvo kelios dienos, tarp jų – ir vakar, kada paros vidutinė temperatūra siekė 23-25 laipsnius. Mums įprasta vidutinė paros temperatūra yra 17-18 laipsnių“, – sakė I. Marcinonienė.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai