Tel Avivo universitete - šiuolaikinė Trojos arklio versija (0)

1439
REUTERS
2016 m. birželio 30 d. 16:34
Kūrybos agentūros vadovas ir vizualinių menų kūrėjas Gideonas Amichai sukūrė savotišką šiuolaikinę Danajų dovanos versiją – gigantišką arklį, kurio gamybai panaudojo daugybę virusais užkrėstų kompiuterių ir išmaniųjų telefonų.

Skirtumas tik tas, kad arklys atvyko ne į Troją, o į Tel Avivo universitetą – tam būta konkrečios priežasties. Tel Avivo universitete vyksta kasmetinė kibernetinė savaitė „Cyber Week“ – forumas, skirtas moderniųjų technologijų specialistams.

Trojos arkliais dar vadinamos kompiuterinės programos, pateikiamos kaip galinčios išspręsti kokį nors naudingą uždavinį, tačiau iš tikrųjų atliekančios kenkėjišką darbą – jos gali sunaikinti arba sugadinti kompiuteryje esančius duomenis ir programas, aptikti ir kam nors išsiųsti neskelbtiną informaciją.

Kaip teigia pats šio meninio objekto sumanytojas, idėja virto realybe per maždaug pusę metų.

G. Amichai įsitikinęs, kad jo meno kūrinys taps savotišku priminimu apie kibernetinių atakų keliamą pavojų. Kaip ir mitinis jo pirmtakas, kuris pateko į Troją, šis iš senų kompiuterių ir telefonų pagamintas milžinas slepia daug pačių kvailiausių naujienų ir laukia nesulaukia, kada gi pagaliau jam bus atsidaryti vartai, teigia autorius.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai