Teko sunaikinti 1,2 tonos tirpios kavos (0)

2868
2015 m. spalio 13 d. 18:06
1260 kilogramų tirpios kavos - tiek jos, vykdant Lietuvos apeliacinio teismo sprendimą, sunaikinta Širvintų rajone esančios atliekų tvarkymo įmonės „Biodegra" teritorijoje, rašoma Muitinės pranešime spaudai. Tai - unikalus atvejis šalies istorijoje, nes kava sunaikinta ne dėl kokybės ar nesumokėtų mokesčių, o todėl, kad buvo bandoma ją įvežti ir pateikti rinkai panaudojant svetimą prekės ženklą, kuris yra populiarus.

Kaip rašoma pranešime, suklastotą „Indian Instant Coffe" kavą į mūsų šalies rinką mėginta importuoti prieš daugiau nei penkerius metus. Tačiau muitinininkai nemenka jos krovinį sulaikė ir saugojo, kol vyko teismo procesai.

Pasak pranešimo, pretenzijas dėl iš Latvijos importuojamos suklastotos „Indian Instant Coffe" produkcijos buvo pareiškia asmenys, į Lietuvą tiekiantys originalią kokybišką to paties pavadinimo kavą. Teisme įrodyta, kad UAB „Angolita" ketintos įvežti tirpios granulės yra pakuotėse, pažymėtose tikrąjį prekės ženklą atkartojančiais piešiniais.

Neskundžiamoje teismo nutartyje nuspręsta iš UAB „Angolita" konfiskuoti ir būtent šios įmonės lėšomis sunaikinti Šiaulių teritorinėje muitinėje 2010 - ųjų vasario 11 d. sulaikytas prekes.

Muitinės departamento Sulaikytų prekių administravimo skyriaus Panevėžyje viršininkas Arentas Vingrys teigė, kad pirmą kartą buvo sulaikyta ir sunaikinta kava, kurios importuotojai pažeidė prekės ženklo savininko teises.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai