Teismas dėl kompozitoriaus T. Dobrovolskio nužudymo kaltu pripažino K. Pociūną (0)

3996
Robertas Narmontas, DELFI TV
2017 m. gruodžio 29 d. 13:49
Treji metai. Tiek laiko prireikė, kad teisėsauga pagaliau pasakytų, kas 2014 metų Kūčių išvakarėse nutiko prie prieštaringai vertinamo Vilniaus baro „Vingrių 17“ (buvusio „Psichbario“), kai skėčiu buvo suduotas mirtinas smūgis kompozitoriui Tomui Dobrovolskiui, ir, svarbiausia, įvardytų šios tragedijos kaltininką.

Po daugiau kaip metus trukusio intensyvaus baudžiamosios bylos nagrinėjimo Vilniaus apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį T. Dobrovolskio nužudymo byloje.

Trijų teisėjų kolegijai pirmininkavęs teisėjas Stasys Lemežis paskelbė, kad dėl kompozitoriaus T. Dobrovolskio tyčinio nužudymo iš chuliganiškų paskatų kaltu pripažįstamas 24 metų Karolis Pociūnas. Jam skirta dešimties metų laisvės atėmimo bausmė.

Kol nuosprendis neįsiteisėjo, K. Pociūnas paliktas laisvėje – jis, kaip ir kiti nuteistieji, teismo verdiktą dar galės apskųsti apeliacine tvarka.Be to, iš K. Pociūno buvo priteista neturtinė žala T. Dobrovolskio šeimai – nuteistasis turės sumokėti 110 tūkst. eurų, nors buvo prašoma priteisti 2,1 mln. Eur.

Dėl nužudymo išteisinti kiti du ikiteisminio tyrimo metu šiuo nusikaltimu kaltinti asmenys – Audrius Šalna ir Skirmantas Jankauskas.

Baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teismas nutarė visus kaltinamuosius pripažinti kaltais dėl sveikatos sutrikdymo ir viešosios tvarkos pažeidimo. S. Jankauskui skirta laisvės atėmimo vieneriems metams bausmė, kurios vykdymas atidėtas tam pačiam laikotarpiui. Bausmės vykdymo metu jiems uždrausta lankytis restoranuose ir baruose nuo 22 iki 6 val. bei neleista išvykti iš gyvenamosios vietos ribų be Probacijos tarnybos žinios.

Vyteniui Matulevičiui, Pauliui Leščinskui ir Edgarui Petraševičiui teismas skyrė pusmečiu griežtesnę bausmę, bet jos vykdymą taip pat atidėjo vieneriems metams.

A. Šalnai teismas skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymą atidėjo tam pačiam laikotarpiui. Jam taip pat skirti tie patys apribojimai, kaip ir kitiems nuteistiesiems.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai