Tailandas raginamas nedeportuoti iš šalies smurtą patyrusią Saudo Arabijos pilietę (2)

1178
REUTERS
2019 m. sausio 7 d. 14:10
žmogaus teises kovojantys aktyvistai paragino Tailandą bent kuriam laikui atsisakyti planų deportuoti iš šalies aštuoniolikametę Saudo Arabijos pilietę. Ši moteris sako bėganti nuo smurtinį elgesį jos atžvilgiu demonstruojančios šeimos ir bijanti susidorojimo, gresiančio, jei būtų sugrąžinta namo.

Rahaf Mohammed al Qunun sako pabėgusi iš Kuveito, kai kartu su šeima lankėsi šioje Persijos įlankos valstybėje. Ji planavo per Tailandą pasiekti Australiją ir tenai prašytis prieglobsčio.

Deja, išsilaipinusi iš lėktuvo Bankoke, ji, kaip pati sako, buvo sulaikyta ir informuota apie tai, kad vėl bus išsiųsta į Kuveitą.
Agentūrai „Reuters“ pavyko gauti vaizdo įrašą, kuriame moteris nusifilmavo neidentifikuojamo viešbučio numeryje.

Tailando imigracijos tarnybos pareigūnai paneigė moters kaltinimus, esą jie elgiasi paklusdami Saudo Arabijos vyriausybei. Jie paaiškino, kad į Tailandą aštuoniolikametė neįleidžiama todėl, kad neturi dokumentų, būtinų įvažiavimo vizai išduoti.

Tailando imigracijos tarnybos vadovas Surachate Hakparnas patikino, kad nei su Saudo Arabijos valdžia, nei su Tailando užsienio reikalų ministru pastaruoju metu nebendravo, o R. al Qunun įvažiuoti į šalį buvo neleista tik todėl, kad ji neturėjo atgalinio bilieto ir nebuvo rezervavusi numerio viešbutyje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai