Sysas apie prezidento veto: valdantiesiems gali užtekti „kareivių“ atmesti veto (0)

1377
2021 m. lapkričio 4 d. 11:20
Seimo opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Sysas sako, kad valdantiesiems gali užtekti balsų atmesti šalies vadovo veto dėl įstatymo pataisų, numatančių, kad nepasiskiepiję darbuotojai turėtų patys susimokėti už privalomus testus nuo COVID-19.

„Jeigu jie visus surinks iki vieno ir kaip kareivius sustatys... Tai 73, rodos, pas juos balsai, jie gali prarasti tik du kareivius“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime galima scenarijų dėstė A. Sysas.

Jis teigiamai vertina šalies vadovo apsisprendimą vetuoti šias įstatymo pataisas, kadangi ir socialdemokratai kreipėsi į prezidentą, prašydami jas vetuoti. „Aš manau, kad tai yra teisingas sprendimas, jeigu mes norime valdyti pandemiją (...) Norėčiau priminti, kad ne tik Lietuvos įstatymai, bet ir ES direktyva aiškiai kalba apie tai, kad darbuotojas bet kokiu atveju negali mokėti už saugą ir sveikatą darbe“, – sakė A. Sysas.

Anot politiko, testavimas yra pirmas barjeras, kuris gali išaiškinti susirgimų faktus.

„Jeigu iš žmogaus, kuris nenori vakcinuotis, mes dabar atimsime teisę dar ir pasitikrinti, tai jis bus nešiotojas tos pandemijos. Ar mums to reikia? Manau, kad mums to nereikia. Aš nesuprantu, kodėl valdantieji pakeitė plokštelę? Jie gi visą laiką kalbėjo apie tai, kad testavimas yra šventas reikalas“, – pastebėjo A. Sysas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai