Su vyru susituokęs Tomas neslepia planų emigruoti: kartą buvome užpulti tiesiog laiptinėje (0)

644
Delfi rytas | www.DELFI.lt
2022 m. gegužės 19 d. 11:39
Gegužės 17 d. minima Tarptautinė diena prieš homofobiją. Ja siekiama atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais homoseksualūs žmonės susiduria tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbe. Laidoje „Delfi rytas“ LGBT bendruomenės narys Tomas Kirša pasakoja, su kokias iššūkiais jam ir jo vyrui tenka susidurti gyvenant Lietuvoje, atskleidžia, kodėl planuoja išvykti gyventi svetur.

T. Kirša išskiria dvi pagrindines problemas, su kuriomis Lietuvoje susiduria LGBT asmenys: tai teisiniai klausimai ir atskirtis – kolegų, draugų, artimųjų arba iš viso nepažįstamų žmonių išskyrimas.

Vyras neslepia, kad net ir gyvenant sostinėje, tenka slėpti jausmus, save cenzūruoti. Jis prisimena ir dieną, kai su savo vyru buvo užpulti visai šalia namų.

„Tai nutiko prieš porą metų. Mus užpuolė tuometinio gyvenamojo būsto laiptinėje. Byla yra nagrinėjama, dabar perduota į kitą instanciją. Nors pirmoje instancijoje laimėjome, dabar judame toliau. Ir vis tiek atsakovas nesutinka su jam pareikštais kaltinimais bei paskirta bausme. Nuo to laiko nebesame tokie atviri, bet vis tiek jaučiamės saugiai, susikūrėme tą saugumą“, – pasakoja pašnekovas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai