Su katėmis keliaujantis japonų senjoras vykdo svarbią misiją (3)

1910
REUTERS
2017 m. birželio 26 d. 17:47
56 m. pensininkas Masashiko Suga ėmėsi asmeninės misijos – populiarinti kačių žavesį ir tokiu būdu sumažinti Japonijoje užmigdomų neprižiūrimų kačių skaičių.

Kiekvieną pavasarį ir rudenį jis kartu su 10 persų veislės kačių išsiruošia į 1000 kilometrų kelionę iš savo namų pietinėje Japonijos dalyje į Tokiją, o įveikęs šį atstumą susodina jas į vežimėlį eina pasivaikščioti po miestą.

M. Suga į tokią kelionę vysta jau 17 metų, vildamasis, kad demonstruodamas savo kates jis padidins kates auginančių žmonių skaičių ir išgelbės niekam nereikalingų gyvūnų gyvybes.

Remiantis naujausiais oficialiai skelbiamais duomenimis, 2015 m. užmigdyta 67 091 katė, t. y. po 180 kasdien. Vien Tokijuje praėjusiais metais eutanazija įvykdyta 94 katėms.

Kaip praėjusių metų rugpjūčio mėn. sakė Tokijo gubernatorius Yuriko Koike, šis skaičius iki čia vyksiančių 2020 m. vasaros olimpinių žaidynių turi būti sumažintas iki nulio.

Japonijoje šunys populiaresni nei katės, tačiau, remiantis pateikiamais duomenimis, vis daugiau žmonių neatsispiria pagundai laikyti katę. Šiuo metu Japonijoje gyvenančių kačių populiacija siekia apie 9,8 mln.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai