Su išniekinta trispalve kaunietį sulaikė prie Seimo: palaikau LGBT bendruomenę ir atsiprašau vilniečių (2)

30762
Dainius Sinkevičius, DELFI TV
2021 m. rugsėjo 23 d. 15:28
Prie Seimo per surengtą šeimų mitingą trispalvę išniekinęs ir iš seksualinių mažumų tyčiojęsis kaunietis šiandien teisinasi, kad policijos pareigūnai jį neteisingai suprato, nes jis tik taip išreiškė savo nuomonę. „Tai buvo tokia meno išraiška, galima sakyti – performansas“, – bandydamas išvengti baudžiamosios atsakomybės aiškino 25 metų Modestas Maila.

Tuo metu policijos pareigūnų atliktą ikiteisminį tyrimą kontroliavęs ir baudžiamąją bylą teismui perdavęs prokuroras Benediktas Leišys sako, kad M. Maila padarė du baudžiamuosius nusikaltimus – ne tik viešai subjaurojo ir išniekino Lietuvos valstybės simbolį – vėliavą, bet ir kurstė neapykantą bei diskriminavo žmonių grupę dėl jų seksualinės orientacijos. Vyras į teismo posėdį atvyko apsirengęs krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ marškinėliais, nors, kaip pats aiškino, yra ištikimas Kauno „Žalgirio“ fanas.

„Atsiprašau Vilniaus visuomenės, jeigu jiems širdį suspaudė, kad vėliavą išterliojau, – po teismo posėdžio sakė M. Maila, kurio interviu galite pamatyti vaizdo įraše. – Aš, būdamas kaunietis, „Žalgirio“ fanas, nusižeminau ir apsirengiau „Ryto“ marškinėliais, noriu, kad būtų kažkiek solidarumo.“

Daugiau apie tai skaitykite Delfi.lt ir žiūrėkite M. Mailos interviu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai