Strasbūre per šaudymą Kalėdų mugėje žuvo du žmonės, dar 14 sužeisti (0)

9626
REUTERS
2018 m. gruodžio 12 d. 15:08
Strasbūro Kalėdų mugėje užpuolikas nušovė du žmones, sužeidė dar 14 ir paspruko iš įvykio vietos, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Incidentas įvyko apie 20 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku vienoje judriausių miesto gatvių, kur tuo metu buvo daugybė pirkėjų.

Teritorijoje pagal eilinę antiteroristinę operaciją budėję kariai susišaudė su įtariamuoju ir jį sužeidė, tačiau tai nesutrukdė jam pasprukti, nurodė policijos šaltiniai.

Naktį iš antradienio į trečiadienį buvo uždaryta didžioji dalis miesto centro ir Europos Parlamentas, šimtams policininkų ir karių ieškant įtariamojo, kuris, kaip pranešama, buvo ginkluotas automatiniu šautuvu ir peiliu.
„Užpuoliko, įtraukto į „S“ (policijos stebimų ekstremistų) sąrašą, aktyviai ieško saugumo pajėgos“, – pranešime sakė vietos pareigūnai.

Prancūzijoje buvo padidintas saugumo lygis, „su sustiprintos pasienio kontrolės vykdymu ir sustiprinta kontrole visose Kalėdų mugėse Prancūzijoje, kad būtų išvengta“ panašių atakų.

Vis dėlto šaulio teroristinių motyvų „kol kas nenustatyta“.
Įtariamasis, taip pat stebėtas dėl religinio ekstremizmo, teisėsaugai „žinomas dėl kelių baudžiamųjų nusižengimų (...), tačiau niekada nebuvo susijęs su teroristiniais nusikaltimais“.

Kariuomenė pranešė, kad rikošetu atšokusios užpuoliko kulkos buvo nesunkiai sužeistas vienas karys.

Po vidurnakčio Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas su vyriausybės pareigūnais Paryžiuje surengė skubų posėdį. Po to socialiniame tinkle „Twitter“ jis išreiškė solidarumą su visa tauta.

Įtariamasis veikiausiai yra 29 metų Strasbūro gyventojas Cherifas. Antradienio rytą jis turėjo būti suimtas.Jis figūravo tyrime dėl pasikėsinimo nužudyti, nurodė vienas iš šaltinių.

Antiteroristinė prokuratūra pradėjo Vokietijos pasienyje esantį Strasbūrą sukrėtusio incidento tyrimą.

Pastaraisiais metais buvo sulaikyti keli šio miesto gyventojai, bandę pasiekti džihadistų grupuotes Sirijoje, arba buvo suimti jau iš ten grįžę.
Strasbūre esantis Europos Parlamento pastatas po incidento buvo užrakintas. Europarlamentarams ir žurnalistams buvo draudžiama jį palikti.

Kalėdų mugė Strasbūre ir gausybe lempučių papuoštos miesto gatvės kasmet pritraukia šimtus tūkstančius žmonių.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai