Šokiruojantys AMOK pratybų vaizdai - tarsi iš Q.Tarantino filmų (66)

24698
„Šiaulių apskrities televizija“
2014 m. gegužės 26 d. 18:36
Lietuvoje pradėtos rengti pratybos, kurios vadinamos AMOK (amuk). Žodis, kilęs iš malajų kalbos reiškia beprotišką įtūžį ar įniršį. Šiandien AMOK - nusikalstami veiksmai, kai asmuo, veikiamas spontaniškos agresijos protrūkio, dažniausiai be pasirinkimo, puola žudyti ar žaloti žmones. Dažniausiai asmenys, įvykdę AMOK situaciją, turi rimtų psichologinių sutrikimų.

AMOK situacijų metu būna itin didelis sužeistųjų ar net žuvusiųjų skaičius. Jos įvyksta žaibiškai ir trunka neilgai. Nors Lietuvoje nepasitaikė masinių žudynių mokyklose ar ligoninėse, tačiau pareigūnai privalo būti pasirengę tokioms situacijoms.

Šiauliuose pagal pratybų legendą ginkluotas užpuolikas įsiveržia į Profesinio rengimo centrą, kur mokosi jaunuoliai ir pradeda visus be išimties šaudyti. Mokiniai nieko nežino apie vykdomas pratybas, taigi į BPC pasipila skambučiai. Pranešama, kad mokykloje šaudoma.

Kol pareigūnai skuba į įvykio vietą, vienai mergaitei prasideda panika dėl išgąsčio. Bendramoksliai ją ramina. Kai leidžiama evakuotis, du jaunuoliai sprendžia, ką daryti su neįgalia drauge. Pati ji greitai judėti negali, taigi ilgai nelaukęs vienas vaikinų draugę čiumpa ant rankų, kitas griebia jos vaikštynę ir visi kartu gelbėjasi.

Paskelbus, kad tai tik mokomosios pratybos, mokiniai šiek tiek nurimsta, tačiau įtampa slūgsta labai pamažu.

Šiaulių AVPK viršininko pavaduotojas Vincas Urbonavičius sako, kad mokymai atskleidė pareigūnų darbo trūkumus.

AMOK situacijai priskirtinas 1998 m. įvykis Širvintų r., Draučių kaime, kai buvo nužudyti 8 žmonės, 1 sužeistas.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi