Skvernelis apie santykius su prezidentais būnant premjeru: pas mus irgi buvo santykių krizės, bet gal ne tokios ilgos (0)

1853
2021 m. lapkričio 4 d. 11:50
Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis mano, kad jeigu šalies vadovas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė jokiu formatu nebuvo susitikę jau kelis mėnesius, galima konstatuoti, kad šių institucijų santykiuose „atėjo žiema“. Ekspremjeras sako, kad jam vadovaujant Ministrų Kabinetui, net ir įtemptų santykių laikotarpiu su šalies vadovais susitikimai vykdavo kone kas savaitę.

„Mes kalbėjomės visą laiką. Nebuvo taip, kad nesikalbėtume. Net ir su ponia Grybauskaite, kai irgi buvo tokių įtampų, vis tiek sėdėjome ir kalbėjomės. Privalo kalbėtis prezidentas su premjere ar premjeru. Negali elgtis kaip privatus asmuo – patinka-nepatinka ar įsižeidęs. Tiesiog pareigybė reikalauja bendrauti“, – ketvirtadienį prieš Seimo posėdį atsakydamas į žurnalistų klausimus teigė S. Skvernelis. Pasak politiko, tokie neformalūs susitikimai būdavo planuojami kiekvieną savaitę. „Dažniausiai taip (planuodavo kas savaitę – ELTA), bet neįvykdavo tai kas savaitę, nes būdavo visokių vizitų. Tai prezidento ar prezidentės būdavo, tai premjero. Bet šiaip buvo neoficialus sutarimas bent kartą per savaitę susitikti“, – aiškino jis. Ekspremjeras įsitikinęs, kad tokius susitikimus inicijuoti ir kviesti pokalbio turėtų būtent prezidentas, o ne ministrė pirmininkė. „Turbūt premjeras nesisiūlys labai dažnai, kad gal tu mane galėtum pakviesti. Tiesiog yra iniciatyva, bet galbūt bendrauja kitais formatais. Gal vakarieniauja, gal pietauja, gal taip kavą geria kažkur kitur. Adnet media icon Čia pasirinkimo reikalas. Tie susitikimai nėra oficialūs“, – įsitikinęs Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas. Vis dėlto, jeigu I. Šimonytė ir G. Nausėda iš tiesų nebendrauja jokiu formatu, tai, ekspremjero vertinimu, galima laikyti santykių krize. „Vadinasi, yra tam tikra santykių krizė. Ir pas mus buvo. Bet gal ne tokios ilgos“, – mano S. Skvernelis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai