Širinskienė opozicijos raginimus pavadino desperacija (13)

30550
2020 m. birželio 16 d. 11:30
TTK pirmininkės pavaduotojas iš opozicinės TS-LKD frakcijos narys, teisininkas Stasys Šedbaras sakė suprantąs, kad komitete iš vienuolikos narių opozicinėms frakcijoms priklauso tik keturi, todėl jie neturi galios svertų, kad galėtų patys tikėtis patraukti A. Širinskienę iš pareigų. Tačiau politiko nuomone, A. Širinskienė pati turėtų prisiimti atsakomybę.

Agnė Širinskienė opozicijos raginimus vadino desperacija „niekaip nesugebant pateikti paaiškinimų dėl pono Landsbergio sutuoktinės padaryto sandorio už vieną eurą“.

„O iš esmės tuos paaiškinimus reikės pateikti, nes, kiek suprantu, grupė Seimo narių renka parašus ir patys kreipsis į VMI, kadangi Seimo kreipimasis pripažintas antikonstituciniu. Tai be abejo, kad Seimo nariai gali tą padaryti individualiai“, – kalbėjo A. Širinskienė. Pasak jos, kyla labai daug klausimų dėl galimo konservatorių poveikio KT. „Nes kaip paaiškėjo, pavyksta reguliarūs susitikimai su KT pirmininku, kur, panašu iš pačių konservatorių darytų protokolų, yra aptarinėjamos potencialios bylos KT, kurias tas pats pirmininkas galbūt nagrinėtų, jeigu įvyktų kreipimasis į KT. Tokie veiksmai demokratinėje visuomenėje yra negalimi“, – sakė A. Širinskienė.

Politinė nemato pagrindo trauktis iš TTK dėl to, kad Seimo nutarimas pripažintas prieštaraujančiu Konstitucijai.

„Lygiai taip pat būtų galima kelti klausimą , ar politikoje turėtų likti ponas Kubilius, vien dėl to, kad daug Kubiliaus naktinių reformų, tame tarpe ir pensijų atėmimimas 2008-2009 m., taupymas pensininkų arba kitų Lietuvos žmonių sąskaita, kas tikrai vargu, ar buvo pagrįsta tuo laikotarpiu, buvo pripažinti antikonstituciniais. Man labai gaila, kad konservatoriai kaip politinė jėga, kuri tuo metu įtakojo tokius antikonstitucinius sprendimus, lėmė ir žmonių emigraciją, ir mūsų pensininkų skurdžią buitį, neprisiima atsakomybės“, – kalbėjo A. Širinskienė.

Ji nemano, kad KT sprendimas trukdys jai dirbti komiteto pirmininke.

„Visi TTK sprendimai yra kolegialūs. Džiaugiuosi, kad absoliuti dauguma TTK sprendimų yra priimami bendru sutarimu“, – sakė A. Širinskienė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai