Sinoptikė – apie artimiausią savaitgalį: pasijusime lyg tropikuose (2)

21082
2019 m. liepos 26 d. 19:38
Kol Europoje verda tikras pragaras, orai Lietuvoje taip pat gana permainingi. Prieš kelias dienas tarnybos visoje Europoje pranešė apie įspūdingus karščio rekordus. Belgijos, Nyderlandų ir Paryžiaus meteorologai per pastarąsias dvi dienas užfiksavo rekordiškai aukštą oro temperatūrą, į Vakarų Europą atėjus naujai karščio bangai, kuri sutrikdė susisiekimą ir išprovokavo perspėjimų dėl saugumo.

Laidoje „DELFI diena“ Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė tikino, kad artimiausias savaitgalis bus tarsi padalytas – viena diena bus lietinga, o kita labai karšta, kai kur temperatūra šoktels net iki 32 laipsnių karščio.

„Europa jau verda, o ne kaista. Jeigu Lietuvoje dabar būtų 40 laipsnių temperatūra, tada tikrai kitaip kalbėtume. Vilnius dabar yra apgaubtas debesų ciklono, kuris yra ties Baltarusija. Taigi ciklonas dengia rytinius rajonus, kur ir yra vėsiausia, 20-22 laipsniai, bet judant į vakarus, priešingai nei būna dažniausiai, ten daugiau ne tik saulės, bet ir šilumos. Klaipėdoje vidurdienį buvo 26 laipsniai šilumos, vandens temperatūra siekia 19 laipsnių. Kuo ne rojus“, – DELFI laidoje apžvelgia I.Marcinonienė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai