Sigitas Tamkevičius sugrįžo į buvusį KGB kalėjimą, kuriame lankysis ir popiežius (7)

3660
REUTERS
2018 m. rugsėjo 21 d. 11:15
Viešėdamas Lietuvoje, rugsėjo 23 dieną popiežius Pranciškus apsilankys buvusiame KGB kalėjime, kur sovietų laikais buvo kalinami žmonės, tarp jų – ir dvasininkai.

Iki 2015 metų Kauno arkivyskupu buvęs Sigitas Tamkevičius buvo vienas iš jų. 79 metų lietuvis buvo sulaikytas 1983 metais dėl narystės komitete, kovojusiame už tikinčiųjų teisę išpažinti savo tikėjimą. „Tai buvo mūsų tautos Golgota“, – sako S. Tamkevičius.

S. Tamkevičius Vilniaus KGB kalėjime buvo kalinamas daugiau kaip pusę metų nuo 1983 metų gegužės.

Popiežius buvusiame KGB kalėjime, dabar besivadinančiame Okupacijos ir laisvės kovų muziejumi, apžiūrės kelias kameras, tarp kurių – vadinamoji vyskupų kamera, kur kalėjo keli Lietuvos vyskupai. Pranciškus užeis ir į šaudymo kamerą, kur žudyti mirčiai pasmerkti kaliniai. Muziejaus atstovų teigimu, nuo 1944 metų iki XX amžiaus 7-ojo dešimtmečio pradžios kalėjime nužudyta daugiau nei tūkstantis žmonių.

Anot Okupacijos ir laisvės kovų muziejaus atstovų, sovietų laikais kalinta, deportuota ar nužudyta maždaug 20 proc. Lietuvos dvasininkų. Dauguma buvo apkaltini antisovietine propaganda ir pagalba partizanams kovoje su sovietų režimu. Nepaisant represijų ir spaudimo, Lietuvos kunigai ir toliau tarnavo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, atlikdami religines apeigas ir leisdami bei platindami draudžiamus leidinius.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi