Sieks požiūrį keisti iš esmės: kodėl lietuviai į kai kuriuos žmones vis dar žiūri kaip į „kitokius“? (1)

1029
Laida „Delfi Rytas“
2022 m. sausio 18 d. 18:31
Per Tarptautinę tolerancijos dieną startavusi socialinė kampanija „Lygink rūbus, ne žmones“ kviečia skatinti supratimą, kad svarbiausia yra darbuotojo kvalifikacija ir kompetencija, o ne asmeninė praeitis, išvaizda ar tautybė. Kodėl Lietuvoje į kai kuriuos žmones vis dar žiūrima kaip į „kitokius“? Ką visuomenė ir darbdaviai gali padaryti, kad situacija keistųsi? Ko imasi kai kurios savivaldybės?

Apie tai Laidoje „Delfi Rytas“ Tarptautinės tolerancijos dienos proga pasakojo ir socialinę kampaniją „Lygink rūbus“, ne žmones" pristatė socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjas viešiesiams ryšiams Tomas Kavaliauskas.

„Kampanijai pradėti pasirinkome simbolinę dieną – tolerancijos dieną, kai raginame tikrai būti tolerantiškais, priimti kitokį, kitokios odos spalvos, kitokių pažiūrų, kitaip atrodantį, galbūt individualių poreikių turintį žmogų, kalbu apie neįgaliuosius, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjas bei paaiškina, – stengiamės įvesti naują terminologiją, kad tai nėra negalia, o tik individualūs poreikiai. Žmogui tiesiog reikia pervažiuoti slenkstį ar įveikti keletą laiptelių – tai yra maži dalykai, kuriuos pakeitus, gyvenimas pasikeistų į daug geresnę pusę“.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai