Šis dėmesio centre atsidūręs Kim Jong Uno ir jo žmonos Ri Sol Ju, buvusios dainininkės, dalyvavimas koncerte labai neįprastas, nes Pchenjano autoritarinis režimas paprastai stengiasi visokeriopai užkirsti kelią bet kokiam Pietų Korėjos populiariosios kultūros prasiskverbimui į izoliuotos šalies visuomenę.

Kim Jong Unas tapo pirmuoju Šiaurės Korėjos lyderiu, kada nors dalyvavusiu Pietų Korėjos pramogų pasaulio atstovų pasirodyme. Jis paspaudė rankas atlikėjams ir „pareiškė jiems savo gilią padėką“, sakoma valstybinės naujienų agentūros KCNA pranešime.

Pietų Korėjos atlikėjų gastrolės, laikomos Seulo mėginimu sušvelninti abiejų šalių santykius pasitelkiant kultūrą, įvyko pusiasalyje vystantis diplomatinių ryšių atšilimui prieš planuojamą istorinį abiejų Korėjų lyderių susitikimą, turintį įvykti vėliau šį mėnesį.

Sekmadienį koncertą surengė 120 narių turinti Pietų Korėjos meno delegaciją, turinti 11 muzikos grupių ir solinių atlikėjų, taip pat šokėjų, kovos menų meistrų ir techninių darbuotojų. Dar vieną koncertą planuojama surengti antradienį.

Per dvi valandas trukusį renginį Kim Jong Unas ir jo žmona matėsi plojantys. Koncertą taip pat stebėjo lyderio jaunesnė sesuo Kim Yo Jong ir Šiaurės Korėjos reprezentacinis valstybės vadovas Kim Yong Namas.

Baigiantis koncertui išpuoštoje 1,5 tūkst. vietų salėje Rytų Pchenjano didžiajame teatre visos žvaigždės išėjo į sceną ir dainavo apie susivienijimą, o žiūrovai joms plojo atsistoję.