Šiaurės Korėja surengė karinį paradą be tarpžemyninių balistinių raketų (2)

2826
2018 m. rugsėjo 10 d. 11:25
Šiaurės Korėja sekmadienį surengė karinį paradą savo 70-ųjų įkūrimo metinių proga, bet jo metu nepademonstravo tarpžemyninių balistinių raketų, dėl kurių šaliai buvo įvestos tarptautinės sankcijos.

Pchenjano centre tūkstančiai karių, artilerija ir tankai judėjo pro lyderį Kim Jong Uną, bet didžiausios pademonstruotos raketos buvo trumpojo nuotolio taktinės raketos.

Vietoje tarpžemyninių balistinių raketų Kim Jong Unas pademonstravo savo draugystę su Kinija, pakėlęs į viršų prezidento Xi Jinpingo pasiuntinio ranką ir po to kartu su juo sveikinęs minią.

Tokios standartinės datos yra neatsiejama Branduolinį ginklą turinčios Šiaurės Korėjos politinio kalendoriaus dalis, ypač kai sukanka apvalios datos, ir šalies vyriausybė nuolat pasinaudoja tokiomis progomis, kad pasigirtų savo naujausia karine technika.

Tačiau surengusi pernelyg militaristinį šou Šiaurės Korėja būtų rizikavusi sutrikdyti pastarojo meto diplomatinę pažangą, pasiektą pusiasalyje po birželį Singapūre įvykusio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimo ir po dviejų Šiaurės Korėjos lyderio susitikimų su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu, su kuriuo jis šį mėnesį ketina Pchenjane susitikti trečią kartą.

Po 21 ginklo salvės Kim Il Sungo aikšte pražygiavo pėstininkų, kurių kai kurie buvo užsidėję naktinio matymo akinius ar nešė granatsvaidžius, daliniai, o dabartinis šalies lyderis – valstybės įkūrėjo anūkas – žvelgė į juos nuo tribūnos.

Po pėstininkų pravažiavo šarvuočiai, reaktyvinės salvinės ugnies sistemos ir tankai, o virš jų praskrido biplanai.

Galiausiai atėjo eilė raketoms, kurios tradiciškai laikomos paradų kulminacija. Tačiau šįkart buvo pademonstruotos tik priešlaivinės sparnuotosios raketos „Kumsong-3“ ir mobiliosios raketų „žemė-oras“ sistemos „Pongae-5“.

Raketų „Hwasong-14“ ir „Hwasong-15“, kurios gali pasiekti Jungtinių Valstijų teritoriją ir kurios po pernai surengto pirmojo bandymo pakeitė strateginę pusiausvyrą, parado žiūrovai neišvydo.

Netrukus po karinio parado per aikštę pražygiavo tūkstančiai piliečių, lydėjusių platformas su atributika įvairiomis ekonominėmis temomis ir šūkiais siekti Korėjos susivienijimo.

Šviečiant saulei, eitynių dalyviai mojavo puokštėmis bei vėliavomis ir skandavo „ilgiausių metų“ šalies lyderiui.

Po civilių eitynių Kim Jong Unas ir Li Zhanshu pasveikino minią, o Šiaurės Korėjos lyderis pakėlė svečio ranką į viršų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai