Savaitgalį oras sausės, debesys sklaidysis, todėl kritulių tikimybė mažės (0)

43719
2022 m. sausio 14 d. 13:30
Penktadienį Lietuva atsidurs tarpe gilaus ciklono, apglėbusio beveik visą Rytų Europą, ir vakaruose įsitvirtinusio galingo anticiklono.

Dėl didelio slėgio kontrasto sustiprės vakarų, šiaurės vakarų vėjai ne tik mūsų regione, bet ir Skandinavijos šalyse, Lenkijoje, Ukrainoje. Lietuva pateks į stipriausių vėjų zoną, todėl vėjuota bus visame krašte, o pajūryje šėls smarki audra.

Penktadienį šalyje bus nepastoviai debesuota. Daug kur numatomi trumpi, negausūs lietūs, po pietų vietomis pasirodys ir šlapdriba. Vėjas rytą vakarų, dieną suksis iš šiaurės vakarų, bus smarkus: 15–20 m/s, vietomis 21–24 m/s, pajūryje audroje iki 27 m/s. Aukščiausia temperatūra dieną sieks 2–7 laipsnius šilumos.

Šeštadienį ciklonas pamažu tols į rytus, o iš vakarų artės anticiklono gūbrys. Oras sausės, debesys sklaidysis, todėl kritulių tikimybė mažės. Naktį rytiniuose rajonuose kai kur dar gali trumpai pasnigti, o dieną kritulių jau nenumatoma. Vėjas tebepūs iš šiaurės vakarų, bet jau silpnesnis: 9–14 m/s, naktį daug kur, dieną vietomis gūsiai sieks 15–20 m/s. Temperatūra naktį svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, tad paryčiu pašalus drėgnose vietose formuosis plikledis – pasisaugokime.

Dieną temperatūra bus teigiama, 0–4 laipsniai šilumos. Sekmadienio naktį mūsų orus lems anticiklono gūbrys, todėl bus nepastoviai debesuota ir be kritulių. Vietomis susidarys rūkas, plikledis. Vėjas iš šiaurės vakarų pamažu suksis į pietvakarius, bus vidutinio stiprumo, tik pajūryje kiek stipresnis. Pragiedrėjus beveik visame krašte pašals iki 1–6 laipsnių šalčio, pajūryje temperatūra svyruos apie nulį.

Sekmadienio dieną iš vakarų atkeliaus naujo ciklono slėnys su šiltuoju atmosferos frontu. Pradedant vakariniais, daugelyje rajonų numatomi gana intensyvūs krituliai, daugiausia sniegas ir šlapdriba.

Pietvakarių vėjas vėl pamažu stiprės, pajūryje gūsiai vakare sieks 15–18 m/s. Temperatūra dieną sieks nuo 2 laipsnių šalčio pietrytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos pajūryje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai