Akbaržono Džalilovo, kurį antradienį, balandžio 4 d. Rusijos vadovybė pripažino atsakingu už mirtiną sprogimą Sankt Peterburgo metro, šeimos kaimynai sako, kad jo tėvai yra labai geri žmonės, niekada neturėję su juo jokių problemų.

Manoma, kad pirmadienį, balandžio 3 d. A. Džalilovas susprogdino savadarbę bombą Sankt Peterburgo metro vagone. Sprogimas pražudė 14 žmonių ir sužeidė 50 žmonių.

„Reuters“ reporteris apsilankė Pietų Kirgizijoje, Ošo mieste esančiame name, kur, pasak kaimynų, buvo A. Džalilovo šeimos namai. Kuklus, bet prižiūrėtas vieno aukšto plytų namas buvo tuščias. Kaimynai papasakojo, kad A. Džalilovas kilęs iš etninių uzbekų šeimos, kad jie gerai pažįsta jo tėvus, bet paties jaunuolio nematė daug metų.

Jie pasakė, kad jo tėvas dirbo automobilių remonto dirbtuvėje.

Rusijos tyrėjų teigimu ir socialinėje žiniasklaidoje surinktais biografiniais duomenimis, A. Džalilovas buvo tipiškas jaunas Sankt Peterburgo gyventojas, kuris domėjosi islamu, pop muzika, kovos menais, bet neturėjo akivaizdžių ryšių su ekstremistais.

Ošas yra Ferganos slėnyje – derlingų žemių plote, kuris driekiasi Kirgizijoje, Uzbekistane ir Tadžikistane, ir kuriame gyvena daugiausiai etniniai uzbekai. Čia vyrauja islamistinio radikalizmo tradicija, šimtai žmonių iš šios srities prisijungė prie „Islamo valstybės“ ekstremistų Sirijoje ir Irake.

Rusijos žiniasklaida pranešė, kad A. Džalilovas į Rusiją atvyko su savo tėvu prieš 6 metus ir gavo Rusijos pilietybę. Jo draugai iš socialinių tinklų papasakojo, kad anksčiau jis dirbo Sankt Peterburgo sušių kavinėse virėju.