Š. Korėjos išbandyta raketa galėtų smogti JAV karinėms bazėms (0)

3036
REUTERS
2017 m. gegužės 15 d. 12:32
Šiaurės Korėja pirmadienį paskelbė sėkmingai išbandžiusi naujo tipo raketą, o analitikai nurodė, kad per pastarąjį paleidimą buvo nuskrietas beprecedentis nuotolis ir tai reiškia, kad JAV karinės bazės Ramiajame vandenyne tampa pasiekiamos šios komunistinės valstybėms raketoms.

Sekmadienį buvo paleista nauja „žemė–žemė“ tipo vidutinio nuotolio strateginė balistinė raketa „Hwasong 12“, pranešė Šiaurės Korėjos oficiali naujienų agentūra.

Šalies lyderis Kim Jong-Unas asmeniškai stebėjo raketos bandymą, nurodė agentūra.

Kim Jong-Unas raketų bandymų poligone pasveikindamas apkabino pareigūnus ir pažymėjo, jog jie sunkiai dirbo, kad pasiektų didį dalyką.

Izoliuotai Šiaurės Korėjai taikoma virtinė Jungtinių Tautų sankcijų, įvestų šaliai už jos branduolinę ir raketų programas, keliančias didžiulį tarptautinį susirūpinimą.

Sekmadienį raketa buvo paleista neįprastai aukšta trajektorija. KCNA nurodė, kad ji pasiekė 2 111,5 km aukštį, nuskriejo 787 km ir nukrito Japonijos (Rytų) jūroje.
Šie duomenys rodo, kad naujosios raketos veikimo spindulys gali siekti 4 500 km, sako analitikai.

Pastarosiomis savaitėmis įtampa tarp Šiaurės Korėjos ir JAV smarkiai paaštrėjo. Vašingtonas pareiškė, kad svarstoma ir karinių veiksmų galimybė. Pekinas savo ruožtu paskelbė virtinę grasinimų, sustiprinusių nerimą dėl galimo konflikto.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai