Rusijos kaliniai Jėzaus krikštą šventė panirdami į ledinį vandenį (4)

3716
REUTERS
2019 m. sausio 21 d. 15:48
Šeštadienį, sausio 19 d. Rusijos kaliniai maudėsi lediniame vandenyje – tai tradicinis stačiatikių ritualas, skirtas pagerbti Jėzaus krikšto šventę. Apie šimtas kalinių iš Federalinių pataisos namų Nr. 2, esančių Jaroslavlio srityje (apytikriai už 300 km į šiaurę nuo Maskvos), paniro į ledinį vandenį specialiai kalėjimo teritorijoje įrengtoje medinėje krikštykloje.

Dviem kaliniams ši diena buvo ypatinga, nes jie nusprendė pasikrikštyti pagal stačiatikių tradicijas. Po maudynių lediniame vandenyje jie dalyvavo krikšto apeigų ceremonijoje šalia esančioje koplytėlėje. Apeigoms vadovavo stačiatikių šventikas, tėvas Michailas, o kaliniai giedojo psalmes ir žegnojosi.

Vienas iš kalinių, Aleksandras Maliarovas, kalintis už žmogžudystę, pasakė, kad po ceremonijos jaučiasi esantis „tyras prieš Dievą“.

Kitas ką tik pakrikštytas kalinys Grigorijus Poberežnyj tikisi, kad krikštas padės jam pradėti naują gyvenimą, kai išeis iš kalėjimo.

Kasmet sausio 19 stačiatikiai maudosi upėse ir ežeruose, taip paminėdami dieną, kai Jėzus Kristus buvo pakrikštytas Jordano upėje. Po maudynių lediniame vandenyje kaliniai vaišinosi karšta arbata su pyragais ir saldumynais, patiektais kalėjimo kieme.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi