Rusijos ir Baltarusijos pratybų „Zapad“ akimirkos (81)

60947
REUTERS
2017 m. rugsėjo 15 d. 18:11
Ketvirtadienį prasidėjo savaitę truksiančios bendros Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybosZapad 2017“, kurių grėsmės šalies nacionaliniam saugumui mastas Lietuvos viešojoje erdvėje sulaukė prieštaringų vertinimų.

Remiantis Rusijos oficialiai pateikiama informacija, ketvirtadienį prasidėjusiose pratybose dalyvaus iki 12,7 tūkst. karių: maždaug 7,2 tūkst. iš Baltarusijos ir maždaug 5,5 tūkst. iš Rusijos. Baltarusijos teritorijoje pratybose dalyvaus iki 3 tūkst. karių.

Tuo tarpu Vakarų pareigūnai mano, kad iš tiesų mokymuose bus apie 100 tūkst. karių.

Lietuva ir kitos NATO šalys kritikuoja Rusiją dėl pratybų masto, scenarijaus ir skaidrumo trūkumo. Dalis mokymų rajonų bus visiškai greta Lietuvos valstybės sienos, todėl pareigūnai neatmeta tyčinių arba atsitiktinių incidentų tikimybės. Kai kurie kritikai mano, kad Rusija gali palikti dalį karių ir technikos Baltarusijoje.

Lietuvos karinės žvalgybos teigimu, labai tikėtina, kad pratybų „ Zapad“ scenarijuje bus numatytas ginkluotas konfliktas su NATO.

Dalis mokymų rajonų bus greta Lietuvos valstybės sienos, todėl Lietuvos pareigūnai neatmeta incidentų ir provokacijų tikimybės.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai