Rusijos antskrydžiai Sirijoje intensyvėja, JAV abejoja taikinių pasirinkimu (6)

8720
REUTERS
2015 m. gruodžio 9 d. 17:26
Rusijos karo lėktuvai ir toliau vykdo antskrydžius Sirijoje. Rusijos gynybos ministerijos teigimu, dabartinę situaciją galima įvardyti kaip „antskrydžių suintensyvėjimą“. Tuo tarpu JAV teigia, kad tik 30 procentų Rusijos aviacijos taikinių Sirijoje buvo „Islamo valstybės“ (IS) objektai, kiti smūgiai kliuvo opozicijos pajėgoms, kurios nėra susijusios su džihadistais.

„Rusijos aviacija smūgiais Sirijoje, pirmiausia, neatakuoja IS“, – sakė per spaudos konferenciją Bagdade Brettas McGurkas, JAV prezidento specialusis pasiuntinys kovos su IS koalicijoje.

„Jeigu pažiūrėsime į skaičius, tai galbūt maždaug 30 proc. smūgių iš tiesų kliūva IS, o likę aviacijos smūgiai tenka kitoms opozicijos grupuotėms, kurios nėra susijusios (su IS)“, – kalbėjo B.McGurkas.

Anot Rusijos gynybos ministerijos atstovų, Iš Rusijos Mozdoko karinės bazės Šiaurės Osetijoje kylantys bombonešiai Tu-22M3 Sirijoje „naikina įvairius teroristų taikinius“.

Rusijos karinių oro pajėgų bombonešis ir naikintuvai, kylantys iš Sirijos Latakijos Hmeimimo karinės oro bazės, taip pat suintensyvino operacijas regione, skelbia ministerija.

Antradienį Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu sakė, kad per pastarąsias tris dienas Rusijos karinės oro pajėgos virš Sirijos atliko daugiau nei 300 skrydžių ir atakavo daugiau nei 600 įvairių taikinių.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai