Rusijai paskelbus ekonominį karą Gruzijai – Lietuvos raginimas: vykite ilsėtis į Sakartvelą (20)

3931
DELFI DIENA
2019 m. birželio 26 d. 05:58
Gruzijos vidaus reikalų ministras Georgijus Gacharija dėl praėjusios nakties įvykių Tbilisyje penktadienį apkaltino politikus ir partijas. „Vakar politikai ir politinės partijos sugebėjo teisingą ir nuoširdų mūsų piliečių protestą paversti prievarta, nukreipta į policiją ir institucijas, galiausiai peraugusią į parlamento šturmą“, – sakė jis žurnalistams.

Ministras L.Linkevičius, komentuodamas dabartinius protestus Sakarvele, tikino, kad žmonės pyksta ir reikalauja sprendimų.

„Neramumai nenuslopo, vyksta protestai, žmonės pyksta ir reikalauja sprendimų, reikalauja įvykių ištyrimo, kur buvo galimai panaudota perteklinė jėga. Tai yra svarbu. Šalis turi suprasti, kad ji neturi daryti įspūdžio, kad ji yra nestabili valstybė. Šalis turėtų laikytis įstatymų ir Konstitucijos. Protestai turėtų būti nenaudojant jėgos ir nesibraunant į Parlamentą. Manau, kad buvo labai svarbus valdančiosios partijos tarybos posėdis, kurio metu buvo pareikšta apie pokyčius rinkimų sistemoje, lyg ir buvo pritarta tai daryti, kad būtų Sakartvele proporcinė rinkimų sistema su labai mažu barjeru, kiek aš girdėjau, su 0,66 proc., kas yra praktiškai neegzistuojantis barjeras. Tačiau, kaip ir sakiau, valdžia turės atsakyti į klausimus dėl jėgos panaudojimo“, – DELFI laidoje padėtį apibūdino L.Linkevičius.

Naujausi

DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena

411