Rusija viešai pademonstravo raketą, galinčią sužlugdyti ginkluotės sutartį su JAV (0)

8710
REUTERS
2019 m. sausio 24 d. 15:48
Rusija pademonstravo raketų sistemą, anot Vašingtono, pažeidžiančią svarbą ginkluotės kontrolės sutartį, mėgindama atremti JAV kritiką ir išsaugoti Šaltojo karo laikų susitarimą.

Maskva tvirtino, kad ši sistema sutarties nuostatų nepažeidžia. Siekdama pagrįsti savo poziciją, Rusija viešai pademonstravo šią raketą savo didžiuliame Patriotiniame parke netoli Pamaskvėje esančio Kubinkos miestelio.

Šiame renginyje dalyvavo kiek daugiau nei 20 užsienio karinių pareigūnų, bet nė vienas iš jų neatstovavo NATO šalims, nurodė Rusijos gynybos ministerija.
Maskvos pareigūnai tvirtina, kad minimos raketos veikimo nuotolis nepatenka į diapazoną, numatytą INF sutartimi, draudžiančia Rusijai ir JAV turėti raketų, galinčių nuskrieti nuo 500 iki 5 500 kilometrų.

Rusijos artilerijos ir raketinių pajėgų vadas Michailas Matvejevskis atkreipė dėmesį, kad pademonstruota raketa 9M729 gali nuskrieti daugiausiai 480 kilometrų. Kariškis pridūrė, kad ši raketa yra raketų 9M728, dėl kurių abi šalys taip pat nesutaria, modifikacija.

Vašingtonas sakė, kad jo netenkintų Maskvos pasiūlymas surengti raketos „statinę demonstraciją“, nes tokiu būdu nebūtų įmanoma įrodyti, jog sistema sutarties nepažeidžia. JAV reikalauja, kad Maskva sunaikintų ginčijamas raketas patikrinamu būdu, jeigu Rusija nori išsaugoti sutartį.

Vašingtonas sako, kad Rusijos pasiūlymas apžiūrėti 9M729 raketas tėra „nenuoširdi“ skaidrumo deklaracija. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas perspėjo, jog tuo atveju, jeigu Vašingtonas dislokuotų daugiau raketų Europoje, Rusija atitinkamai reaguotų, o Europos valstybėms iškiltų Rusijos karinių smūgių grėsmė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai