Reketininkų planas gauti 100 000 eurų žlugo: nufilmuota, kaip vyrukus išguldė „Aro“ pareigūnai (1)

33645
policija.lt
2017 m. balandžio 18 d. 14:32
Padegtas „Škoda Octavia“, nuo kurio užsidegė dar 3 šalia stovėję automobiliai, ir grasinimai bei reketas, trims įtariamiesiems baigėsi pažintimi, kaip dirba „Aro“ vyrai.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu ir didelės vertės turto prievartavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d., 181 str. 3 d.).

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai ankstyvą kovo 6-osios rytą Vilniuje, Perkūnkiemio g., buvo sudegintas 2015 metų laidos „Škoda Octavia“ automobilis, nuo kurio užsidegė dar 3 šalia stovėję automobiliai. Po šio gaisro nežinomi asmenys pradėjo grasinti ir reikalauti iš nukentėjusiojo didelės pinigų sumos.

Tyrimo metu buvo nustatyti šiuos nusikaltimus padarę asmenys, jų veika buvo dokumentuojama procesiniais veiksmais ‒ kovo 30 d. pasitelkus Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnus, Šalčininkuose policijos pareigūnai sulaikė 2 asmenis, įtariamus turto sunaikinimu ir jo prievartavimu.

Abu sulaikytieji iš nukentėjusio reikalo perduoti 100 000 eurų, o neįvykdžius reikalavimų, grasino susidoroti su jo šeima.

Sulaikytųjų asmenų gyvenamosiose vietose atliktos kratos. Jų metu pas vieną įtariamąjį paimtas teisėtai laikomas šaunamasis ginklas ‒ pistoletas.

Už didelės vertės turto prievartavimą Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę nuo trejų iki dešimties metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai