„Reidas“: kelių chuligano gaudynes Plungės rajone priminė veiksmo filmą (2)

75510
„Balticum TV“ laida „Reidas“
2015 m. liepos 20 d. 11:12
Liepos 14 dieną, apie 5 valandą ryto, Klaipėdos kelių policijos biuro pareigūnai, po naktinio darbo Plungės rajone jau važiuodami namo, kelyje Plungė – Vėžaičiai, Vieštovėnų kaimo ribose, pastebėjo važiuojantį kabrioletą „Opel Kadett“, kurio vairuotojas staigiai pakeitė judėjimo kryptį ir padidino greitį. Pareigūnams iškart kilo įtarimas, kad čia kažkas ne taip, todėl su „VW Passat“ netrukus pasivijo kabrioletą ir įjungę specialiuosius garso ir šviesos švyturėlius, per garsiakalbį pareikalavo „Opel Kadett“ vairuotojo sustoti.

Jaunuolis nepakluso policijos pareigūnų reikalavimui ir prasidėjo gaudynės. Jis spruko pavojingai važiuodamas, o stabdomas ekipažo, bandė policijos pareigūnus taranuoti. Gaudynės persikėlė į laukus, pievas, privačius kiemus ir ganyklas. Pasak gaudynėse dalyvavusių pareigūnų, kartais bėglio greitis siekdavo 130 km/h.

Po 20 minučių trukusių gaudynių prie Klaipėdos kelių policijos pareigūnų prisijungė Plungės policijos ekipažas su naująja „Škoda Octavia“.

Klaipėdiečių automobilį vairavo buvęs Plungės rajono apylinkės inspektorius, kaip tik šiuose kraštuose pradirbęs net aštuonerius metus, tai jis kolegoms nesunkiai ir tiksliai paaiškino, kokiuose laukuose vyksta gaudynės.

Netrukus plungiškiai blokavo vieną žvyrkelį, ketindami ištiesti stabdymo priemonę „Ežį“.

Tačiau persekiojamo automobilio vairuotojas, tolumoje pamatęs kitą (plungiškių) policijos automobilį, vėl nusuko nuo kelio ir vėl bandė sprukti laukais, po to vėl grįžo į kelią, tačiau galiausiai nesuvaldė automobilio ir nuvažiavo nuo kelio į pasėlių lauką. Čia, automobiliui krentant į duobę, buvo prakirsta „Opel Kadett“ automobilio priekinė padanga, todėl jis netoliese užklimpo pažliugusioje žemėje.

Iššokęs iš automobilio vairuotojas bandė bėgti, tačiau buvo netekęs daug jėgų ir per girtas, tad plungiškiai kaip mat jį sučiupo. Automobilio vairuotojui 22 -ejų metų Remigijui K., nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,65 prom.

16 vožtuvų DOH variklį turintis „Opel Kadett“ neįregistruotas įstatymų nustatyta tvarka. Jam neatlikta privalomoji valstybinė techninė apžiūra ir automobilis neapdraustas transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Pasirodo, kad šitą pilietį prieš daugiau nei dvi savaites jau vaikėsi plungiškiai pareigūnai. Tačiau tada jam pavyko pasprukti metus kitą automobilį „Opel Tigra“.

Vaikinas, dabar gyvenantis Telšių rajono Upynos kaime, šias vietas pažįsta puikiai. Netoliese, Karklėnuose, gyvena jo tėvai. Jis žinomas ne tik kaip kelių chuliganas, bet ir muštynių, ar kito netinkamo elgesio dalyvis. Ir dabar jis pareiškė, kad niekada policijai nestojo ir nestos.

Sulaikytasis, uždarytas į Plungės policijos komisariato kamerą, lubose sudaužė elektros apšvietimo lemputę ir kišo į lizdą pirštus, manydamas, jog taip jį pakratys elektra, o policininkai tada ims ir veš jau jį vargšą į ligoninę, o iš ten jis pabėgs. Planas nepavyko. Elektra pakratė nestipriai.

Chuliganui surašytas administracinės teisės protokolas už LR ATPK 129 str., 130 str., 123 str. 1 d., 123 str. 5 d. pažeidimus. Automobilis nuvežtas į saugojimo aikštelę. Už pažeidimus automobilio vairuotojui gresia tokia atsakomybė: bauda nuo 1158 iki 1448 eurų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo arba administracinis areštas nuo dvidešimties iki trisdešimties parų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Beje, bėglio automobilyje buvo 15-metis keleivis, kuris persekiojimo metu policijos pareigūnams rodė nepagarbius gestus ir pirštų kombinacijas. Kilus sumaiščiai, jis pabėgo mašinoje palikęs mobiliojo ryšio telefoną, į kurį netrukus paskambino mama, o atsiliepė policijos pareigūnas.

Mamai už nepilnamečio vaiko nepriežiūrą gali būti surašytas protokolas.

Šiais išskirtiniais kadrais su DELFI TV pasidalino „Balticum TV“ laida „Reidas“

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai