Prokuroras Stanislovaitis neskuba teigti, kad kasacinis skundas jurbarkiečio byloje neišvengiamas (0)

21204
2020 m. spalio 29 d. 17:54
Žiauriu smurtu prieš merginą ir pasikėsinimu išžaginti pasibaigusi paauglių šventė Tauragės rajone jurbarkiečiui Mantui laisvės nekainuos. Klaipėdos apygardos teismas paskelbė, kad bausmė už pasikėsinimą išžaginti nepilnametę, jos seksualinį prievartavimą bei nesunkų sveikatos sutrikdymą iš dalies sugriežtinama, tačiau laisvės atėmimo bausmei pagrindo nėra.

Prokuroras Aurelijus Stanislovaitis neskuba teigti, kad kasacinis skundas neišvengiamas. Anot prokuroro, teismas aiškiai ir išsamiai išdėstė argumentus tiek kodėl padidino žalos atlyginimą, tiek kodėl nepaskyrė realios laisvės atėmimo bausmes.

„Šiandien teismo sprendimas šioje baudžiamojoje byloje įsiteisėja. Buvo nagrinėjami apeliaciniai skundai. Tauragės apylinkės teismo nuosprendis iš dalies buvo pakeistas. Nuosprendžio pakeitimo esmė – atsakomybės sugriežtinimas nuteistąją – dalyvauti elgesį keičiančiuose kursuose ir padidintas žalos atlyginimas. Toks sprendimas nuvils nukentėjusiųjų pusę, jis didelės apimties, virš 20 lapų. Visiems argumentams tikrai pasisakyta pakankamai išsamiai. Teismas labai gražiais argumentais išdėstė nukentėjusiojo lūkesčius ir teisingumo balansą. Noriu atkreipti dėmesį, kad bylą nagrinėjo ne vienas, o trys teisėjai. Apeliacinės instancijos teismas nėra galutinis, per tris mėnesius gali būti paduotas kasacinis skundas Aukščiausiajam Teismui. Nežiūrint į tai, kad nebuvo panaikintas bausmės vykdymas, teismas pritarė, kad reikalingos papildomos priemonės nuteistojo elgesio korekcijai, nors iš byloje ištirtų argumentų rizika pakartoti nusikaltimą būtų didelė, tokių argumentų nėra“, – sako prokuroras A. Stanislovaitis.

Ar bus pateiktas skundas iš prokuratūros, A. Stanislovaitis sako dabar negalintis, ir nori pirma įsigilinti į teismo nutartį.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai