Prokurorai dar spręs, ar pagrįstai muitininkai išvengė bausmių dėl kyšininkavimo (0)

1606
Dainius Sinkevičius, Rinatas Chairulinas DELFI TV | www.DELFI.lt
2019 m. spalio 14 d. 15:58
Didžiausioje cigarečių kontrabandos byloje teismui paskelbus apkaltinamąjį nuosprendį ne tik kontrabandos karaliumi tituluojamam buvusiam policininkui Viliui Karaliui, bet ir jam talkinusiems muitininkams, valstybinį kaltinimą palaikęs Generalinės prokuratūros prokuroras Gintaras Jasaitis sako, kad dar nežino, ar apeliacine tvarka neskųs teisėjų kolegijos priimto verdikto.

„Reikia paskaityti pagrindinius motyvus dėl bausmių skyrimo“, – po teismo nuosprendžio paskelbimo sakė G. Jasaitis.

Vis dėlto, jis pasidžiaugė, kad nusikalstamo susivienijimo organizatoriams buvo skirtos bene tapačios bausmės, kokias siūlė prokuratūra, taip pat teismas iš nuteistųjų nutarė konfiskuoti daugiau kaip 5 mln. eurų.

Kontrabandininkams talkinusiems muitininkams prokuroras siūlė skirti laisvės atėmimo bausmes, tačiau teismas juos nubaudė 100-250 MGL baudomis dėl bendrininkavimo gabenant kontrabandą, o bylos dėl kyšininkavimo buvo nutrauktos, nes suėjo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn terminas.

Pasak G. Jasaičio, baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu keitėsi senaties terminų skaičiavimo normos, todėl tik išanalizavusi teismo motyvus prokuratūra priims sprendimą, ar sutikti su tokiu teisėjų kolegijos nuosprendžiu.

Baudžiamojoje byloje nuosprendis sudaro daugiau kaip 700 puslapių, griežčiausiomis bausmėmis buvo nuteisti kontrabandos organizatoriai V. Karalius ir Svajūnas Čebatorius. Daugiau apie tai skaitykite DELFI.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai