Profesorė Jančorienė pasakė, kodėl nuspręsta trečiąja doze skiepyti visus (22)

6127
2021 m. spalio 12 d. 17:06
Pirmadienį paskelbta, kad sustiprinančiąja vakcinos nuo koronaviruso doze artimiausiu metu bus skiepijami visi Lietuvos gyventojai.

Plačiau apie tai, kada ir kam reikėtų skiepytis sustiprinančiąja doze, papasakojo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė, Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos narė profesorė Ligita Jančorienė. Europos vaistų agentūra (EVA) praėjusią savaitę sustiprinančiąja vakcinos doze siūlė skiepyti žmones, kurių imuninė sistema labai nusilpusi. Plačiau apie tai galite paskaityti čia. Paklausta, kodėl dabar nuspręsta skiepyti visus Lietuvos gyventojus, profesorė atsakė: „Su imunosupresinių asmenų revakcinacija jau esame pažengę, dabar tik EVA tą patarė daryti. Lietuva tai darė nuo rugpjūčio. Iš tiesų, tam tikrų imunosupresinių būklių asmenys turi itin silpną imunitetą arba jis išvis nesusidaro.

Dėl visos visuomenės, pradedant nuo 18 metų, žinant, kad antikūnų titras blėsta – jaunesniems lėčiau, vyresniems greičiau – yra tokia nuomonė, kad turi būti galvojama apie revakcinaciją ir kiekviena šalis tą pasirenka. JAV skiepija sveikatos priežiūros darbuotojus ir kitus rizikingus kontaktus turinčius žmones.

Bet iš principo rekomenduojama revakcinacija visiems nuo 18 metų. Sveikatos įstaigų, socialinių įstaigų ir kitų grupių žmonės Lietuvoje taip pat skiepijami trečia vakcina.

Dabar revakcinacija rekomenduojama visiems asmenims nuo 18 metų. Nuo rugsėjo turime sprendimą praėjus 6 mėnesiams revakcinuoti sveikatos įstaigų, socialinių įstaigų ir kitų grupių žmones, kurie susiję su ekstremalia pagalba. Po 6 mėnesių imunitetas nebėra pakankamas, kad galėtų apsaugoti tuos, kurie patiria didesnę riziką. Tai sveikatos priežiūros darbuotojai jau revakcinuojami, o dabar rekomenduojama revakcinuoti visus, nuo 18 metų“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai