Prie Danijos krantų nuskendusiame povandeniniame laive dingusios žurnalistės nerasta (5)

32001
REUTERS
2017 m. rugpjūčio 14 d. 12:55
Dingusios žurnalistės ieškanti Danijos policija sekmadienį pranešė apieškojusi didžiulį savadarbį povandeninį laivą, kuris nuskendo praėjusią savaitę, tačiau kūno nerado.

30-metės žurnalistė Kim Wall buvo tame laive prieš jam nuskęstant. Laivo kūrėjas 46 metų Peteris Madsenas kaltinamas dėl nužudymo per neatsargumą. Penktadienį jis buvo parai sulaikytas, bet jam pateiktus kaltinimus išradėjas neigia.

Šeštadienį 40 tonų vandentalpos ir beveik 18 metrų ilgio laivas „UC3 Nautilus“ buvo iškeltas į paviršių ir partemptas į uostą. Sekmadienį jį apžiūrėjo pareigūnai, bet nieko neaptiko.

Apie negrįžusį povandeninį laivą pareigūnams pranešė žurnalistės vaikinas. Nedelsiant buvo paskelbta plataus masto paieška, kurioje dalyvavo du sraigtasparniai, trys laivai ir keli privatūs laiveliai. Karinis jūrų laivynas paskelbė, kad povandeninis laivas buvo pastebėtas plaukiantis netoli Kopenhagos, bet netrukus nuskendo.

Apie K. Wall nieko nėra žinoma nuo tada, kai apie P. Madseną straipsnį rašiusi žurnalistė ketvirtadienį įlipo į jo sukonstruotą povandeninį laivą.
P.Madsenas pareigūnams tvirtino moterį palikęs saloje Kopenhagos uoste, po ketvirtadieninio pasiplaukiojimo pradžios prabėgus kelioms valandoms. Per kelis interviu žiniasklaidai po savo išgelbėjimo vyras sakė, kad laivas nuskendo, nes kilo bėdų dėl balastinės talpos.

Žiniasklaidoje ima spėlioti, kad vyras galėjo paskandinti laivą norėdamas nuslėpti nusikaltimą. Švedijoje gimusi 30-metė laisvai samdoma žurnalistė pasak artimųjų gyveno Niujorke ir Pekine, rašė įvairiems leidiniams.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai