Pratyboms į Lietuvą atvyko Vokietijos rotacinių pajėgų kariai (0)

3386
Lukas Kalvaitis, KAM
2016 m. balandžio 6 d. 18:06
Šią savaitę pratyboms į Lietuvą atvyko beveik 300 Vokietijos rotacinių pajėgų karių iš Vokietijos kariuomenės Prancūzų-vokiečių brigados 291-ojo pėstininkų bataliono. Vokietijos rotacinių pajėgų kariai į Vilnių buvo atskraidinti dviem Vokietijos karinių oro pajėgų orlaivių reisais balandžio 2 ir 6 dienomis. Lietuvą taip pat yra pasiekusi dalis vokiečių karinės technikos.

Karinės transporto priemonės iš Vokietijos gabenamos geležinkeliu iki Šeštokų. Dalis technikos jau dislokuota Rukloje, likusi dalis Lietuvą geležinkeliu pasieks balandžio 8-9 dienomis.

Nuo Šeštokų iki Ruklos Vokietijos karinė technika bus gabenama ir geležinkeliu, ir kolonomis vyks savo eiga. Pratyboms Lietuvoje vokiečiai atsigabena pėstininkų kovos mašinas "Boxer", šarvuotus žvalgybos visureigius "Fennek" ir šarvuotus transporterius "Fuchs", taip pat kitą techniką.

Pratybose Lietuvoje iki liepos dalyvausiantys Vokietijos kariai ir technika dislokuojami Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione.

Prie šių Vokietijos karių birželį prisijungs dar viena karių kuopa. Jie kartu su Lietuvos kariais dalyvaus nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose. Kartu su jais treniruosis ir Danijos, JAV, Lenkijos, Liuksemburgo kariai.

Planuojama, kad šią Vokietijos rotacinių pajėgų grupę nuo liepos pakeis kita karių pamaina.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi