Prancūzijos policija paviešino žudynes surengusių brolių šturmo operacijos vaizdus (6)

19030
REUTERS
2015 m. sausio 10 d. 17:38
Prancūzijos saugumo pajėgos penktadienį nukovė du brolius, laikomus atsakingais už žudynes satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje, taip pat vieną jų sąjungininką islamistą po trijų kruvinų išpuolių paženklintų dienų, nusinešusių 17 kitų žmonių gyvybių ir iki pamatų sukrėtusių šią šalį.

Broliai Cherifas ir Saidas Kouachi penktadienį buvo užspeisti spaustuvėje Damarten an Goelio miestelyje netoli Paryžiaus po susišaudymo su policija, per kurį, kaip sakė sostinės prokuroras Francois Molins'as, Saidas buvo lengvai sužeistas į kaklą.

Broliai paėmė įkaitu tos spaustuvės vadovą, bet vėliau jį paleido, nes šis padėjo sutvarstyti Saido žaizdą. Kitas tame pastate buvęs vyras pasislėpė po kriaukle antrame aukšte, nurodė F.Molins'as.

Pasak vieno šaltinio, tas vyras sugebėjo saugumo pajėgoms siųsti SMS žinutes iš apsuptos spaustuvės ir per šturmą nenukentėjo.

Užpuolikai buvo gerai ginkluoti, turėjo Molotovo kokteilių ir užtaisytą granatsvaidį.

Tuo metu Prancūzijos elitinės pajėgos buvo sutelktos aplink spaustuvės pastatą, ant stogų pozicijas užėmė snaiperiai, o virš miestelio skraidė sraigtasparniai.

Saulei leidžiantis po 17 val. vietos laiku abu broliai islamistai, anksčiau atakavę „Charlie Hebdo“ redakciją, išbėgo iš apsupto pastato, įnirtingai šaudydami, ir buvo nukauti.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai