Atgal

Prabangi buvusio Irako diktatoriaus Husseino jachta virto viešbučiu

3161
REUTERS
2018 m. gegužės 24 d. 10:36
Ši prabangi jachta kadaise priklausė Saddamui Husseinui. 82 m ilgio jachtą jam pastatė 1981 m., tačiau diktatorius ja nė karto neplaukė.

S. Husseiną nuvertė 2003 m., o po trejų metų pakorė. Po jo šalies valdžios atstovams teko ne kartą sukti galvą, ką daryti su likusiais įvairiais prabangiais S. Husseino daiktais.

Svarstyta, ką daryti ir su jachta. Iš radžių prabangiai įrengtą ir išpuoštą jachtą su prezidentiniu numeriu, valgomaisiais, 17 mažesnių svečių kajučių bandyta parduoti už 30 milijonų dolerių. Deja, pirkėjų neatsirado.

Na o nuo šiol prabangioje jachtoje gyvens kapitonai, kurie plukdo laivus į ir iš didžiausio pietinio Basros miesto. Valdžia nusprendė įrengti jachtoje viešbutį ir poilsio vietą pietinio uosto kapitonams, kurių daugelis gyvena toli nuo Basros esančiuose miestuose.

Prabangioji jachta išliko ir po S. Husseino nuvertimo, o jachtą – „Al Mansur“, kuria diktatorius irgi nepaplaukiojo, ištiko kitoks likimas – upėje Arvand Rud, tekančioje palei Basrą, ją apšaudė amerikiečių lėktuvai ir galiausiai jachta nuskendo.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi