Po Rusijos aneksijos Krymas meldžia ekonominio sprogimo (14)

9066
REUTERS
2014 m. kovo 30 d. 10:19
Krymo pirmasis vicepremjeras Rustamas Temirgalijevas įsitikinęs, kad prisijungimas prie Rusijos paskatins spartų pusiasalio vystymąsi ir ekonominį augimą, nes, vyro teigimu, daugiau kaip 20 metų Krymas buvo apleistas Kijevo.

Žengdamas pirmąjį žingsnį ekonominės nepriklausomybės nuo Ukrainos link, Krymas perėmė jo teritorijoje esančių valstybinių Ukrainos įmonių kontrolę, įskaitant šio regiono Juodosios jūros gamtinių dujų išteklius.

„Tikimės ekonominio bumo, ekonomikos augimo. Deja, kol priklausė Ukrainai, Krymas buvo tas regionas, kuriame vystymosi tempai ir vidutinės pajamos buvo žemiau vidutinio lygio. Gyventojai yra gana neturtingi, infrastruktūra gana neišvystyta. Tikimės, jog pagaliau visa tai pasikeis“, teigė R. Temirgalijevas.

Maskva formaliai Krymą aneksavo kovo 21 dieną, po penkių dienų, kai pusiasalyje valdžią perėmę prorusiški lyderiai surengė referendumą, kuriame absoliučia balsų dauguma buvo nubalsuota prisijungti prie Rusijos. Vakarai ir Kijevas tvirtina, kad šis referendumas buvo neteisėtas, o jo rezultatai – suklastoti.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi