Po permainingo savaitgalio plūstelės šalto oro banga (0)

7851
Laimonas Jankauskas
2021 m. lapkričio 19 d. 09:42
Savaitės pabaigoje Lietuvos orus lems nuo Atlanto per Šiaurės Europą į rytus greitai slenkantys ciklonai. Jų pietine dalimi į mūsų šalį plūs palyginti šiltas, dažnai su lietumi oras. Kaitaliosis vėjo kryptis ir greitis. Pasitaikys ir neilgų sausesnių bei šviesesnių orų tarpsnių. Taigi, orai bus permainingi.

Po gausoko nakties lietaus penktadienio dieną lis jau mažiau ir su pertraukomis. Tačiau debesys beveik neprasisklaidys. Vėjas dienos pradžioje bus ramesnis, šiaurės vakarų, o vakare ims pūsti stipriau iš pietvakarių. Vėjo gūsiai pasieks 9–14 m/s, pietvakarinėje šalies dalyje vietomis iki 15–20 m/s. Nors diena drėgna, bet ganėtinai šilta, nuo 7–8 laipsnių šilumos šiaurės rytiniuose rajonuose iki 9–11 laipsnių didesnėje šalies dalyje.

Šeštadienio naktį pakilęs stiprus gūsingas, iki 15–20 m/s, šiaurės vakarų vėjas pradedant vakariniais rajonais pamažu blaškys debesis. Tik rytiniuose rajonuose negausus lietus dar užtruks pirmoje nakties pusėje. Temperatūra naktį nenukris žemiau 3–8 laipsnių šilumos. Šeštadienio dieną iki vakaro lietus nesitikima. Vėjas kryps iš vakarų, pietvakarių ir truputį aprims, Dienos temperatūra sieks nuo 6 iki 10 laipsnių šilumos. Vakare pietvakarinę šalies pusę pasiekęs lietus stiprėdamas toliau skverbsis į šalį.

Sekmadienį lis gana smarkiai ir ilgai Pietų ir Vidurio Lietuvoje, šiauriniuose rajonuose tikimasi, kad palis tik naktį, o dieną lietus iš šio krašto pasitrauks. Vėjas pūs iš vakarų, dieną šiaurinėje šalies pusėje jį keis šiaurės vakarų, šiaurės, naktį bus stiprokas, vietomis gūsiai sieks 15–18 m/s, dieną silpnesnis. Temperatūra naktį numatoma nuo 2 iki 7 laipsnių, dieną bus 4–9 laipsniai šilumos.

Pirmadienį iš šiaurės jau plūstelės šalto oro banga.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai