Po naujausio NATO žingsnio – skubus V. Putino nurodymas karinėms pajėgoms (11)

64233
REUTERS
2016 m. birželio 16 d. 14:38
Jungtinei Karalystei, Vokietijai ir Jungtinėms Valstijoms paskelbus apie planus jau kitais metais prie sienos su Rusija dislokuoti itin greito reagavimo NATO pajėgų, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį, birželio 14 dieną, nurodė šalies ginkluotose pajėgose atlikti skubią pasirengimo kovos veiksmams patikrą – surengti pratybas.

Rusijos gynybos reikalų ministras Sergejus Šoigu teigia, kad birželio 14-22 dienomis vykstančių pratybų tikslas pasitikrinti, ar šalies kariuomenė gali deramai „atlikti suplanuotus veiksmus, įskaitant ir mobilizaciją“. Karinės pratybos Rusijoje vyksta likus kelioms savaitėms iki itin svarbaus NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje. Trys galingiausios NATO valstybės narės pareiškė prisidėsiančios prie Aljanso rytinio flango sienų apsaugos stiprinimo ir Rusijos atgrasymo.

NATO viliasi, kad šis sudėtingas gynybos stiprinimo planas atbaidys Rusiją nuo bandymų ruošti kampaniją, panašią į tą, kuri buvo įgyvendinta Ukrainoje, 2014 metų vasarį buvo aneksuotas Krymas. Rytinės NATO valstybės narės ėmė nuogąstauti dėl galimų Rusijos veiksmų. Rusija NATO kurpiamus atgrasymo planus vadina priešiškais. Kremliaus teigimu, JAV balistinių raketų skydas, kuris, Vašingtono žodžiais, skirtas apsaugoti Aljansą nuo Irano, taip pat didina įtampą. Jungtinės Valstijos tai neigia.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai