Po Monrealio rajonu aptiktas tunelių ir olų tinklas (2)

19378
REUTERS
2017 m. gruodžio 6 d. 17:20
Tyrinėtojai mėgėjai Lucas Le Blancas ir Danielis Caronas teigė padarę viso gyvenimo atradimą, kai po vienu Kanados Monrealio miesto rajonu nusprendė pragręžti jau egzistuojančios olos klintis ir aptiko platų ledynmečio laikų tunelių tinklą.

L. Le Blancas sakė, kad gerai žinomas olas, esančias po Monrealio Sen Leonaro rajonu, kiekvienais metais lanko tūkstančiai žmonių, tačiau niekam nekildavo mintis žengti dar giliau ir patikrinti, kas glūdi po jomis. Taigi spalio pradžioje jie surizikavo ir pradėjo gręžti uolienas.

Netrukus jie aptiko perėjas su ežeriukais, milžiniškas vertikalių uolienų plokštumas ir lubas, nuo kurių kybojo stalaktitai.

„Galiausiai mes grįžtame prie šio ežero ir turėsime panaudoti pripučiamą valtį. Mes praėjome maždaug 100 metrų. Sienos yra tobulai vertikalios, kur kas tiesesnės negu čia. Lubos taip pat yra tobulai plokščios. Tiesiog nuostabu. Vandens gylis siekia 5 metrus ir tęsiasi toliau, mes dar nepasiekėme pabaigos“, - pasakojo tyrinėtojas Lucas Le Blancas.

15 tūkst. metų senumo olos buvo aptiktos vos 10 m gylyje po minėtu rajonu. Jas galima pasiekti tik šliaužiant keliais ir rankomis, prisitvirtinus reikalingą įrangą. Perplaukti požeminius ežerus galima tik pripučiamu plaustu.

Gali būti, kad tai tik pradžia. Tyrinėtojai mėgėjai sako, kad dar yra olų, kurių jie nepasiekė.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai