Po Monrealio rajonu aptiktas tunelių ir olų tinklas (2)

19254
REUTERS
2017 m. gruodžio 6 d. 17:20
Tyrinėtojai mėgėjai Lucas Le Blancas ir Danielis Caronas teigė padarę viso gyvenimo atradimą, kai po vienu Kanados Monrealio miesto rajonu nusprendė pragręžti jau egzistuojančios olos klintis ir aptiko platų ledynmečio laikų tunelių tinklą.

L. Le Blancas sakė, kad gerai žinomas olas, esančias po Monrealio Sen Leonaro rajonu, kiekvienais metais lanko tūkstančiai žmonių, tačiau niekam nekildavo mintis žengti dar giliau ir patikrinti, kas glūdi po jomis. Taigi spalio pradžioje jie surizikavo ir pradėjo gręžti uolienas.

Netrukus jie aptiko perėjas su ežeriukais, milžiniškas vertikalių uolienų plokštumas ir lubas, nuo kurių kybojo stalaktitai.

„Galiausiai mes grįžtame prie šio ežero ir turėsime panaudoti pripučiamą valtį. Mes praėjome maždaug 100 metrų. Sienos yra tobulai vertikalios, kur kas tiesesnės negu čia. Lubos taip pat yra tobulai plokščios. Tiesiog nuostabu. Vandens gylis siekia 5 metrus ir tęsiasi toliau, mes dar nepasiekėme pabaigos“, - pasakojo tyrinėtojas Lucas Le Blancas.

15 tūkst. metų senumo olos buvo aptiktos vos 10 m gylyje po minėtu rajonu. Jas galima pasiekti tik šliaužiant keliais ir rankomis, prisitvirtinus reikalingą įrangą. Perplaukti požeminius ežerus galima tik pripučiamu plaustu.

Gali būti, kad tai tik pradžia. Tyrinėtojai mėgėjai sako, kad dar yra olų, kurių jie nepasiekė.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi

01:29

Agroverslo naujienos 22 min.

Užsidegus fermai žuvo dešimtys gyvulių (1)

554
DELFI DĖMESIO CENTRE

Laida ŠIANDIEN 20:00

DELFI Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu

26
DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena su Arnu Mazėčiu

17