Po absoliutaus savaitgalio rekordo – įtampa pasienyje (6)

6734
2021 m. birželio 15 d. 14:49
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas taip pat antrino, kad situacija lieka įtempta. „Mes manome, kad situacija labai sunkiai prognozuojama – savaitgalį turėjome rekordą, kai per vieną parą buvo sulaikyta virš 50 nelegalių migrantų, tai absoliutus rekordas. Po dviejų dienų matome, kad tie srautai sumažėjo, tačiau žinome, kad situacija prie sienos yra labai dinamiška, nelegalūs migrantai pasirodys, be jokios abejonės“, – sakė generolas. Kaip pasakojo R. Liubajevas, stebima, kad nelegalūs migrantai pastaruoju metu sieną kerta įvairiuose ruožuose.

„Mes turime keletą scenarijų ir pagal juos planuojame savo veiksmus“, – pažymėjo VSAT vadas. Jis teigė, kad tarnyba nuolat bendradarbiauja su kitų kaimyninių šalių pasieniečiais, su kuriais koordinuoja savo veiksmus.

„Manome, kad tokiomis priemonėmis pavyktų sumažinti norą ir motyvaciją vykti per Lietuvos teritoriją, kadangi matome, jog jų interesas yra vykti toliau“, – teigė R. Liubajevas. Vado tvirtinimu, gauti papildomi finansiniai srautai iš nacionalinio biudžeto bus skirti naujų stebėjimo sistemų diegimui. „Pagal mūsų optimistinius planus, per šiuos ir kitus metus mes pilnai galėtume įrengti sienos stebėjimo sistemą prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos. Tai pakankamai sudėtingas tikslas, tačiau man atrodo, kad jį mums pavyks įgyvendinti“, – pažymėjo R. Liubajevas. Europos Sąjungos finansiniai srautai, pasak jo, būtų panaudojami platesniems sienos apsaugos stiprinimo elementams ir jų atnaujinimui.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai