Per vyrų dominuojamą „Brit Awards“ ceremoniją triumfavo Londono reperis Dave'as (0)

215
REUTERS
2020 m. vasario 19 d. 15:05
Londono reperis Dave'as antradienį per vyrų dominuojamą „Brit Awards“ ceremoniją pelnė garbingiausią apdovanojimą, prieš tai šiame svarbiausiame britų popmuzikos renginyje surengęs politinį krūvį turėjusį pasirodymą.

Pasirengimą metinei „Brit Awards“ apdovanojimų įteikimo ceremonijai temdė kritika dėl mažo nominuotų moterų skaičiaus lytims bendrose kategorijose: tarp 25 nominuotųjų buvo tik keturios moterys ir nė viena jų nelaimėjo.

21 metų Dave'as atsiėmė geriausio albumo apdovanojimą už „Psychodrama“, kuriame kalba apie juodaodžių tapatybę ir institucinį rasizmą.

Šis albumas pernai užėmė pirmąją vietą šalies populiariausiųjų sąrašuose.

Reperis sulaukė plojimų atsistojus Londono arenoje „O2“ atlikęs šio albumo dainą „Black“, kuriai pridėjo naują eilutę: joje ministras pirmininkas Borisas Johnsonas vadinamas „tikru rasistu“, o žiniasklaida smerkiama dėl elgesio su princo Harry žmona Meghan Markle.

Dave'o varžovas nominacijose, „indie“ naujokas Lewisas Capaldi, įveikė jį varžybose dėl geriausio naujoko artisto ir geriausios dainos („Someone You Loved“) apdovanojimų.

Glazge gimusio L. Capaldi debiutinis albumas „Divinely Uninspired To A Hellish Extent“ tapo Jungtinės Karalystės geriausiai perkamu 2019 metų albumu.

Tačiau ir L. Capaldi, ir Dave'as dėl geriausio britų atlikėjo vyro apdovanojimo pralaimėjo graimo muzikos žvaigždei Stormzy, kuris surengė energingą pasirodymą su lietumi, fejerverkais ir daugiau kaip 50-čia žmonių ant scenos. Atsiimdamas savo apdovanojimą jis dėkojo moterims, su kuriomis dirba.

Geriausia britiška grupe pripažinta „Foals“, koncertuosianti Lietuvoje.

Tarp kitų laureatų sensacija tapusi paauglė Billie Eilish, kuri buvo paskelbta geriausia tarptautine atlikėja moterimi ir ceremonijos metu atliko naują filmo apie Džeimsą Bondą dainą „No Time To Die“.

„No Time To Die“ jau sulaukė beveik 26 mln. peržiūrų B. Eilish „YouTube“ kanale, vainikuodama kelias įsimintinas savaites dainininkei, kuri yra jauniausias atlikėjas, įrašęs „bondiados“ filmų dainą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai