Per istorinį susitikimą Šiaurės ir Pietų Korėja skelbia apie Korėjos karo pabaigą (0)

8907
2018 m. balandžio 27 d. 14:16
Penktadienį per istorinį Šiaurės ir Pietų Korėjų vadovų susitikimą Kim Jong Unas ir Moon Jae-inas paskelbė apie susitarimą šiemet formaliai baigti Korėjos karą. Korėjos karas prasidėjo 1950 metais birželį, kariniai veiksmai baigėsi 1953 metais, tačiau oficialiai karo pabaiga taip ir nebuvo paskelbta. Tai yra simbolinis žingsnis, rodantis didžiulius pokyčius Korėjos pusiasalyje.

Kim Jong-unas tapo pirmuoju nuo Korėjos karo karinę demarkacijos liniją tarp abiejų Korėjų kirtusiu Šiaurės Korėjos vadovu. Susitikimas rengiamas Šiaurės Korėjos vadovui nuo šių metų pradžios netikėtai sušvelninus toną ir taip sumažinus įtampą, tvyrojusią dėl agresyvios jo režimo branduolinės ir raketų programos.

„Džiaugiuosi su jumis susitikęs“, – besišypsantis Moon Jae-inas pareiškė Kim Jong Unui, kai jo svečias peržengė betoninius blokus ir tapo pirmuoju Šiaurės Korėjos lyderiu, įžengusiu į Pietų Korėją nuo Korėjos karo pabaigos paliaubomis prieš 65 metus. Kim Yong Uno kvietimu abu lyderiai, susikibę rankomis, taip pat trumpam įžengė į Šiaurės Korėjos teritoriją, o vėliau nuėjo į Taikos rūmų pastatą Panmundžomo paliaubų kaimelio pietinėje pusėje. Ten vyks abiejų šalių viršūnių susitikimas – trečiasis toks renginys nuo kovos veiksmų pabaigos 1953 metais.

Viena pagrindinių šių derybų temų bus Šiaurės Korėjos branduolinio arsenalo klausimas.

Šis susitikimas – iki šiol aukščiausio lygio renginys per diplomatinį procesą dėl Šiaurės Korėjos branduolinės ginkluotės. Jis turėtų uždegti žalią šviesą nekantriai laukiamam Kim Jong Uno susitikimui su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai