Paviešintas vaizdo įrašas, kuriame pareigūnas smaugia ir muša juodaodį (13)

5400
REUTERS
2018 m. balandžio 6 d. 17:44
Pirmadienį (balandžio 2 d.) Ašvilio (Šiaurės Karolinoje) policijos departamentas paviešino nešiojamąja kamera užfiksuotus kadrus, kuriuose užfiksuota, kaip pareigūnas smaugia ir muša neleistinoje vietoje per gatvę ėjusį juodaodį vyrą.

Šis 2017 m. rugpjūčio 25 d. įvykęs incidentas patraukė žiniasklaidos dėmesį, kai vietiniame laikraštyje dar kovą buvo paskelbta su juo susijusios informacijos.

Iš policijos departamento paviešinto įrašo matyti, kaip pareigūnas, vardu Christopheris Hickmanas, pasiveja Johnnie Jermaine Rushą, suduoda jam keletą smūgių, o tada ima smaugti. Pro kilusį triukšmą girdėti, kaip vyras kelis kartus sušunka, kad negali kvėpuoti. Galop policininkas panaudoja elektrošoką sukeliantį ginklą.

Remiantis vietos žiniasklaidos pranešimais, pareigūnas Ch. Hickmanas jau kitą dieną buvo laikinai nušalintas nuo pareigų, o sausio mėnesį atsistatydino. Kovo 8 d. jam buvo pateikti kaltnimai dėl fizinio išpuolio naudojant smaugimą, sukeliant rimtų sužalojimų ir reiškiant grasinimus.
„Šis incidentas sutrikdė visuomenės, ypač ne baltaodžių piliečių, pasitikėjimą pareigūnais“, – nurodoma bendrame Ašvilio miesto tarybos, policijos departamento vadovo Tammy Hooperio ir laikinai pareigas miesto administracijoje einančios City Manager pranešime.

Vietos žiniasklaida skelbia, kad per incidentą nukentėjęs J. J. Rushas buvo apkaltintas antro laipsnio pažeidimu ir atsisakymu paklusti viešąją tvarką prižiūrinčiam pareigūnui, tačiau rajono prokuroras ir policijos departamentas šiuos kaltinimus nutarė atšaukti.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi