Patvirtinta, kad nervus paralyžiuojanti medžiaga yra susijusi su Rusija (20)

19309
REUTERS
2018 m. balandžio 12 d. 15:57
Jungtinių Tautų cheminių ginklų priežiūros organizacija (OPCW) ketvirtadienį patvirtino Didžiosios Britanijos išvadas, kad nervus paralyžiuojanti medžiaga, praeitą mėnesį panaudota Anglijoje prieš vieną buvusį rusų dvigubą agentą ir jo dukrą, yra susijusi su Rusija.

Ištirti apnuodytų asmenų kraujo mėginiai „patvirtina Jungtinės Karalystės išvadas dėl toksiškos cheminės medžiagos rūšies“, sakoma Londone paskelbtoje Hagoje įsikūrusios grupės ataskaitos santraukoje.

Joje nurodoma, kad per kovo 4-ąją Anglijos pietiniame Solsberio mieste įvykdytą ataką panaudota cheminė medžiaga buvo „itin gryna“. Nors ataskaitoje medžiagos pavadinimas „Novičiok“ neminimas, tačiau sakoma, kad išsamus panaudotos medžiagos aprašas yra įslaptintoje ataskaitoje.

Didžioji Britanija kaltina Rusiją kovo 4-ąją apnuodijus Sergejų Skripalį ir jo dukterį Juliją nervus paralyžiuojančia medžiaga, kuri buvo sukurta Sovietų Sąjungoje.

Rusija neigia kaip nors prisidėjusi prie šio incidento ir tvirtina, kad Londonas nepateikė jokių savo kaltinimus pagrindžiančių įrodymų. Atlikti testai parodė, kad Solsberyje paimtuose mėginiuose esama paralyžiuojamosios nuodingosios medžiagos pėdsakų.

Atlikti kraujo tyrimai leido įsitikinti, kad cheminės medžiagos yra ir tėvo bei dukters Skripalių, taip pat policijos tyrimų skyriaus seržanto Nicko Bailey kraujo mėginiuose.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas ketvirtadienį pareiškė, kad tik rusai turėjo „priemonių, motyvą ir (atitinkamą) reputaciją“ surengti ataką prieš buvusį šnipą Sergejų Skripalį ir jo dukterį, panaudojant nervus paralyžiuojančią medžiagą.

Manoma, kad Britanijai buvo žinoma apie kompleksą Rusijoje, kuriame esą buvo pagaminta medžiaga, priskiriama prie Sovietų Sąjungoje sukurtų cheminių ginklų „Novičiok“ („Naujokas“) grupės, rašo „The Times“.

Maskva, savo ruožtu, neigia turinti ką nors bendra su J. ir S. Skripalių apnuodijimu.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi